Whiting se vzepřel týmům, chce i nadále hlídat limity tratě

Strategická skupina se shodla i na tom, že by se nemělo trestat nedodržování limitů tratě.
Whiting se vzepřel týmům, chce i nadále hlídat limity tratě

Obrubníky, mazání časů v kvalifikaci, bíločerná vlajka v závodě. Limity tratě byly horkým tématem posledních závodů. V Maďarsku dokonce limity tratě hlídaly senzory.

Strategická skupina chtěla pravidla zjednodušit a jedním z témat byly právě limity tratě. Jejich nedodržování by se už nemělo trestat.

Charlie Whiting s tím ale nesouhlasí. „Některými bylo navrženo, že bychom měli mít úplnou volnost v dodržení limitů tratě,“ řekl Whiting. „Ale cítím, že to není vhodné, myslím, že bychom měli pokračovat v tom, co děláme.“ 

Podle Whitinga je cílem, aby jezdci dodržovali limity tratě, což se postupně daří vyřešit, ale na některých okruzích jsou zatáčky, kde je to stále problém.

V Německu je problematická první zatáčka. Whiting prozradil, že v prvním tréninku došlo k 93 porušením traťových limitů v této zatáčce. Z toho 14x porušil limity tratě Verstappen. 

Pokud prý bude úplná volnost, povede to k tomu, že vznikne v podstatě úplně jiná trať a došlo by v případě Německa i ke zmenšení únikové zóny.

Třikrát a dost

Whiting již upozornil, že pokud jezdec třikrát nedodrží v první zatáčce limity tratě, bude předán stewardům. Pokud se ale ukáže, že opuštění tratě mělo objektivní důvody, nebude to do tohoto počtu započítáno.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Dvojité žluté vlajky budou znamenat zastavení kvalifikace

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10