Whiting: Pevné restarty jsem navrhl spolu s McLarenem

Ředitel závodů formule 1 a člen FIA Charlie Whiting prozradil, že myšlenka pevných restartů závodů po safety caru byl nápad jeho a týmu McLaren.
Whiting: Pevné restarty jsem navrhl spolu s McLarenem

Pevné restarty budou ve formuli 1 platit od sezóny 2015 poté, co je schválila Světová rada motorsportu. Řadě pilotů se toto nové pravidlo příliš nezamlouvá, Whiting však řekl, že on sám po jednáních s McLarenem pomohl tuto kontroverzní novinku prosadit.

„Pevné restarty jsou něco, na čem jsem se osobně podílel,” řekl Whiting pro Russian Grand Prix. „Mluvil jsem s někým od McLarenu a přišli jsme s tímhle nápadem, jak zlepšit show. Když sledujete závod, co je jeho nejzajímavější část? Start. Tak proč nemít druhý start? To dává smysl.”

 

Whiting: „Při současném restartu dojde málokdy ke změně pozice, takže tohle by mohlo nabídnout příležitost pro předjetí.“

 

Whiting chápe, že některým lidem se nové pravidlo příliš nezamlouvá, věří však, že přínosy z přidaného dění převáží obavy z něj.

„Samozřejmě, že to některé lidi uráží, jelikož to není čisté závodění. Bylo to zavedeno pro show. Někteří byli dokonce tak hloupí, že řekli, že je to nebezpečné. Kdyby to bylo nebezpečné, tak byste neměli ani samotný start závodu, ne? Chápu, proč si někteří lidé myslí, že je to příliš falešné, jelikož se to normálně neděje. Ale proč ne? Nevidím v tom žádnou nevýhodu.

Někteří jezdci by se mohli obávat, že ztratí vedení, další jezdci by ale mohli mít šanci něco z toho vytěžit. Myslím, že je to zajímavá myšlenka. Bylo to schváleno, teď musíme pracovat na tom, aby to fungovalo.”

Diskuze (55) Další článek: Ferrari se zlepšilo v oblasti aerodynamiky, říká Mattiacci
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00