Whiting: Na nové motory si lidé rychle zvyknou, tiché nebudou

Šestiválcové motory, které se budou ve formuli 1 používat od roku 2014, podle Charlieho Whitinga nebudou tiché. Na jejich odlišný zvuk si prý lidé zvyknou rychle.
Whiting: Na nové motory si lidé rychle zvyknou, tiché nebudou

V roce 2014 přejde formule 1 na nové šestiválcové motory o objemu 1,6 litru. Tato změna technických pravidel s sebou přináší nejen novou naději na přeskupení sil, ale také obavy, že dojde k významné změně typického zvuku motorů. Závodní ředitel FIA Charlie Whiting však věří, že si na ni lidé velmi rychle zvyknou.

"Nové motory jsou výzvou, zároveň však i významným problémem pro výrobce motorů. Připadá mi zajímavé, jak se tyto motory projevují, jak budou zkonstruovány, obecně, jak složité budou. Je jasné, že se v těchto pohonných jednotkách budou využívat nejmodernější technologie," řekl na adresu nových pravidel pro rok 2014 Whiting.

"Co se týče zvuku, myslím, že si na něj lidé rychle zvyknou. Vzpomínám si na dobu, kdy jsme u Brabhamu používali čtyřválcové motory BMW, které měly 11000 otáček za mnutu, a jejich zvuk byl výborný. Nové motory nebudou tiché. Budou znít jinak, na to si ale všichni rychle zvyknou."

Další článek: Ricciardo si chce v roce 2013 vysloužit angažmá u Red Bullu