Whiting: Na nové motory si lidé rychle zvyknou, tiché nebudou

Šestiválcové motory, které se budou ve formuli 1 používat od roku 2014, podle Charlieho Whitinga nebudou tiché. Na jejich odlišný zvuk si prý lidé zvyknou rychle.
Whiting: Na nové motory si lidé rychle zvyknou, tiché nebudou

V roce 2014 přejde formule 1 na nové šestiválcové motory o objemu 1,6 litru. Tato změna technických pravidel s sebou přináší nejen novou naději na přeskupení sil, ale také obavy, že dojde k významné změně typického zvuku motorů. Závodní ředitel FIA Charlie Whiting však věří, že si na ni lidé velmi rychle zvyknou.

"Nové motory jsou výzvou, zároveň však i významným problémem pro výrobce motorů. Připadá mi zajímavé, jak se tyto motory projevují, jak budou zkonstruovány, obecně, jak složité budou. Je jasné, že se v těchto pohonných jednotkách budou využívat nejmodernější technologie," řekl na adresu nových pravidel pro rok 2014 Whiting.

"Co se týče zvuku, myslím, že si na něj lidé rychle zvyknou. Vzpomínám si na dobu, kdy jsme u Brabhamu používali čtyřválcové motory BMW, které měly 11000 otáček za mnutu, a jejich zvuk byl výborný. Nové motory nebudou tiché. Budou znít jinak, na to si ale všichni rychle zvyknou."

Další článek: Ricciardo si chce v roce 2013 vysloužit angažmá u Red Bullu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.