Whiting: Jezdci se pevných restartů obávat nemusí

Charlie Whiting si myslí, že obavy pilotů z pevných (re)startů po zajetí safety caru, nejsou na místě.
Whiting: Jezdci se pevných restartů obávat nemusí

„Slyšel jsem, že někteří jezdci vyjádřili své obavy, ale myslím, že je můžeme rozptýlit. Jsou tu dvě věci, které jezdce znepokojují. Jednou z nich je spravedlnost, že lídr ztratí svou pozici pravděpodobněji při pevném startu než při letmém. Zda to ale je pravda nebo ne, to si nejsem zcela jist. Mimo to platí, že pokud jste na druhém místě, může se vám líbit představa, že byste se mohli dostat do vedení, což by se vám při letmém startu nemuselo podařit“, říká Whiting pro Autosport.

Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Druhou obavu představují podle ředitele závodu opotřebované pneumatiky. „Je potřeba si uvědomit, že než se dostanete do bodu pevného startu, procedury za safety carem budou úplně stejné jako dříve. Pokud budete na opotřebovaných pneumatikách, tak je velmi pravděpodobné, že jezdec zajede do boxů v každém případě. Dělají to teď, takže není důvod, proč by to nedělali pod novými pravidly.“  

Whiting bere v potaz také otázku bezpečnosti. „Z hlediska statistiky je samozřejmě větší pravděpodobnost nehod při pevných startech než v jakoukoliv jinou chvíli závodu. Žádný jezdec je ale nechce a žádný je nebude vyvolávat. Osobně si nemyslím, že by to přinášelo větší rizika.“

Diskuze (12) Další článek: Massa přemýšlel o odchodu do DTM
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.