#WeRaceAsOne: F1 založí nadaci, Carey dá milion dolarů

Formule 1 představila první kroky iniciativy #WeRaceAsOne.
#WeRaceAsOne: F1 založí nadaci, Carey dá milion dolarů

Formule 1 představila v pondělí iniciativu #WeRaceAsOne. Má se věnovat problémům, kterým čelí sport a komunita – tedy COVID-19 a nerovnost a rasismus. Loga iniciativy uvidíme na vozech v rámci víkendu formule 1 v Rakousku.

F1 chce v nejbližších měsících zřídit pracovní skupinu, která bude naslouchat a identifikovat správné iniciativy potřebné ke zvýšení rozmanitosti a začlenění do formule 1. Pracovní skupina má dostávat podněty od jezdců, týmů i odborníku na danou problematiku.

Pracovní skupina bude konkrétně zaměřena na identifikaci pracovních příležitostí a vzdělávacích příležitostí pro nedostatečně zastoupené skupiny napříč formulí 1.

Formule 1 bude prodávat čtverečky na šachovnicové vlajce

Formule 1 bude prodávat čtverečky na šachovnicové vlajce

F1 také zřídila nadaci pro financování především, ale ne výlučně, stáží a učňovských příprav v rámci F1 nedostatečně zastoupených skupin. Chase Carey do nadace vložil ze svých prostředků 1 milion dolarů.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams v pátek ráno představí nové zbarvení. Bude bílo-modré?

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10