Wehrleinův rok 2019? Závody v IndyCar a debut v Le Mans

Bývalý pilot týmů Manor a Sauber ve formuli 1 a nejmladší šampion DTM v historii Pascal Wehrlein se s počátkem roku 2019 zřejmě definitivně rozešel s Mercedesem, stal se testovacím pilotem Ferrari na simulátorech a v Marrákeši debutoval s monopostem Mahindry v závodě formule E. Rok 2019 však možná bude pro čtyřiadvacetiletého Němce ještě bohatší, Wehrlein by si mohl vyzkoušet závodění za mořem a také čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans.
Wehrleinův rok 2019? Závody v IndyCar a debut v Le Mans

Pascal Wehrlein se stal novým vývojovým jezdcem Ferrari, díky čemuž by se mohl v této sezóně dočkat svého debutu ve slavném závodě 24 hodin Le Mans. Francouzská vytrvalostní klasika bude uzavírat sezónu světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC, kterého se Ferrari dlouhodobě účastní s vozy 488 GTE ve třídách LMGTE – PRO a LMGTE – AM.

Wehrleina by se mohl v červnu týkat start ve třídě LMGTE – PRO, kde má italská značka svůj tovární program, o který se starý tým AF Corse. Němec by se mohl poprvé v kariéře podívat na trať La Sarthe právě díky své nové smlouvě s Ferrari.

Pascal Wehrlein nastupuje k Ferrari. Bude pracovat na simulátoru

Pascal Wehrlein nastupuje k Ferrari. Bude pracovat na simulátoru

Kromě Le Mans bychom v roce 2019 mohli Pascala Wehrleina spatřit také v zámořské formulové sérii IndyCar, i když by se nemohl zúčastnit závodu Indy 500. Ten se totiž bude termínově křížit se závodním víkendem formule E v Berlíně. Pro Wehrleina to bude domácí E-Prix s týmem Mahindra, který bude potřebovat jeho body v boji o pohár konstruktérů.

„Mohl bych startovat ve dvou dalších sériích (kromě formule E, pozn. red.), v jedné v Evropě a v jedné v Americe,“ řekl v pátek rodák ze Sigmaringenu pro podcast formule 1 „Starting Grid“.

Wehrleinova dohoda s Ferrari sice ještě nebyla oficiálně oznámena, avšak podle médií je její uzavření na spadnutí. Italská automobilka potřebuje nové vývojové jezdce poté, co si Antonio Giovinazzi a Daniil Kvjat zajistili sedačky ve formuli 1. Sám německý pilot přiznal, že s Ferrari jedná.

„Je pravda, že se o tom (s Ferrari) bavíme a může k tomu dojít (k uzavření kontraktu),“ řekl Wehrlein.

Pascal Wehrlein také zopakoval, že odmítl nabídku tříleté smlouvy s týmem HWA (později s továrním Mercedesem) pro formuli E, díky které by získal status továrního pilota. Wehrleinovi vadilo, že v návrhu smlouvy nebyla výstupní klauzule pro případ, že by o Němcovi služby projevila zájem některá ze stájí formule 1.

Foto: Formula E

Další článek: Seveřané v Závodu národů porazili ve finále Vettela se Schumacherem

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10