Wehrlein získal v Rakousku první bod

Němec krátce před startem závodu na roštu couval, když si spletl pozici.

Pascal Wehrlein si ulevil, když se vyhnul penalizaci poté, co krátce před startem závodu couval na cílové rovince.

Jezdec Manoru se do závodu překvapivě kvalifikoval na dvanácté pozici, před ním se však uvolnilo místo po Felipem Massovi, který byl nucen startovat z boxů. Wehrlein se zařadil na místo Brazilce a když si chybu uvědomil, zacouval zpátky na svoje.

Pravidla však couvání nedovolují pouze v boxové uličce, Wehrlein se tedy svým manévrem proti regulím neprovinil, penalizaci proto nedostal. V závodě se pohyboval ve středu pole a nakonec dosáhl vytouženého bodu za desáté místo.

„S druhou zastávkou v boxech jsme měli trochu smůlu, protože jsme museli stavět dřív než ostatní, pak bohužel vyjel safety car, což znamenalo, že jsme nabrali kolo ztráty a byli poslední,“ řekl Wehrlein, který se v některých momentech nacházel v beznadějné situaci.

„Dojet potom závod na bodech je neuvěřitelné,“ dodal.

Zásluhu na úspěchu měl dlouhý stint, ve kterém Wehrlein na jedné sadě pneumatik odjel více než polovinu závodu.

Bod za desáté místo je prvním nejen pro Wehrleina, ale letos také pro Manor, který se tak v Poháru konstruktérů posunul na desáté místo. Jediný Sauber zůstává v sezóně 2016 bez bodu.

Další článek: Šesté místo je mnohem lepší, než jsme doufali, říká Button

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.