Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

Manor dnes potvrdil prvního jezdce pro letošní rok. Závodit za něj bude Pascal Wehrlein.
Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

„Manor Racing je skvělým místem pro začátek mé závodní kariéry v F1,“ uvedl Wehrlein.

„Jsem velmi rád, že jsem tady. Je to malý a totálně koncentrovaný tým. I když je to má první sezóna v F1, mým cílem je pomoci Stephenovi a klukům k dosažení jejich cílů.“

Tým Manor bude letos jezdit s motory Mercedes a před sezónou významně posílil. Přichází takové osobnosti jako Nikolas Tombazis a Pat Fry.

„Bude to těžký úkol, ale myslím, že bychom měli být schopni bojovat o body,“ pokračuje Wehrlein. „Bude to zábava.“

Werhlein také poděkoval Mercedesu a to zejména Wolffovi. Ten měl smlouvu s Manorem dohodnout. „Děkuji za neuvěřitelnou podporu, která mi pomohla dosáhnout svého snu.“

Wehrlein bude závodit s číslem 94, se kterým jezdil v DTM a je to také rok jeho narození.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: F1 není sexy, je to PlayStation pro inženýry, říká Briatore

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?