Wehrlein: Úspěch v DTM mi může dát šanci v F1

Pascal Wehrlein věří, že bylo správné jít závodit do DTM, kde má tovární podporu Mercedesu, než jít cestou doprovodných formulových šampionátů.
Wehrlein: Úspěch v DTM mi může dát šanci v F1

Ve spojení s testovacím jezdcem Mercedesu v F1 se na konci loňského roku mluvilo o jeho přestupu do GP2. 20letý Němec však místo toho zůstal v DTM s Mercedesem, za který závodil už v roce 2012 v Eurosérii Formule 3.

Jedním z hlavních důvodů tohoto rozhodnutí je podle Wehrleina fakt, že úspěch v GP2 nebo Světové sérii Renault automaticky nezajišťuje místo ve F1.

„Myslím, že v GP2 pro mě nikdy nebyla příležitost, protože už v F3 jsem byl podporován Mercedesem a vždy bylo mým cílem pro Mercedes závodit,” řekl Wehrlein pro crash.net.

„Po F3 jsem dostal nabídku závodit v DTM, můžete se ale vydat i do Formule Renault nebo GP2, to jsem ale nikdy neměl v plánu.” 

 

„V dnešní době za sebou musíte mít automobilku, která vás může podporovat.“

 

„Jsem velmi rád za to, jakou mám v Mercedesu pozici, protože se mnou počítají, věří mi a já věřím jim. Je to velmi dobrý vztah. My měli vždy jasno: když v DTM dosáhnu výsledků a předvedu jim dobré výkony, dostanu šanci ve Formuli 1 a k tomu nyní dochází.”

Wehrlein si za své výsledky už vysloužil pozici testovacího a rezervního jezdce týmu Mercedes ve F1. Představil se již i v testech, a to jak za volantem mercedesu, tak také force indie. Žádné další testy však zatím nejsou v plánu.

„Upřímně, v tuto chvíli není pro letošek naplánované žádné další testování kvůli omezeným jízdám ve F1. Teď se tak musím soustředit na DTM, předvést tam co nejlepší práci a uvidíme, co bude příští rok.”

Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí  

Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí  

Po úvodních čtyřech podnicích patří Wehrleinovi s jedním vítězstvím na městské trati v Norimberku v průběžném pořadí DTM třetí pozice jako nejlépe umístěnému jezdci Mercedesu.

Posledním jezdcem, kterému se zatím podařilo přestoupit z DTM přímo do F1 byl Paul di Resta, který letos v německém mistrovství cestovních vozů znovu závodí za Mercedes.

Foto: Mercedes

Další článek: Fotogalerie: Jules Bianchi (1989-2015)

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10