Wehrlein se chystá na svůj debut ve formuli E a věří Mahindře

Již tuto sobotu bude mít v marocké Marrákeši šampionát formule E na programu druhý závod sezóny 2018/2019. Pro Pascala Wehrleina z týmu Mahindra to bude premiéra v sérii elektrických monopostů poté, co se z důvodu končící smlouvy s Mercedesem nemohl zúčastnit úvodní ePrix v Rijádu. Mladý Němec však pozorně sledoval výkonnost svého týmu v Saudské Arábii a věří, že monoposty Mahindry budou v dalším průběhu sezóny bojovat o čelní pozice.
Wehrlein se chystá na svůj debut ve formuli E a věří Mahindře

Závodní sobota nezačala 15. prosince v Rijádu pro Mahindru zrovna dobře, když indický tým obsadil se svými vozy v kvalifikaci deváté a dvaadvacáté místo. Závodní rychlost však vypadala mnohem lépe. Jerome d’Ambrosio se z deváté příčky probojoval až na třetí a získal tak první pódium pro Mahindru v sezóně.

Nejmladší šampion DTM v historii v Rijádu ještě závodit nemohl, a tak za něj zaskočil Felix Rosenqvist. Pascal Wehrlein však dění v Rijádu pozorně sledoval a pódiové umístění d’Ambrosia posílilo jeho víru v indický tým.

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

„Bylo dobré vidět, že jsme dostatečně konkurenceschopní, i když to byl těžký víkend, který hodně ovlivnilo počasí. Stále je tu hodně neznámých,“ řekl o deštivém víkendu v Saudské Arábii Pascal Wehrlein pro web e-racing365.com.

„Každý musel dělat kompromisy v přípravách, takže tím pádem každý vstupoval trochu do neznáma. Dobrou zprávou ale je, že jsme položili dobrý základ. Můžeme bojovat na čele, to je dobrý začátek.“

Bývalý pilot týmů Manor a Sauber ve formuli 1 se na svoji závodní premiéru za volantem monopostu Mahindra připravoval na konci minulého týdne na simulátoru v anglickém Banbury. První závod sezóny sledoval Wehrlein v televizi a s týmem spolupracoval na dálku. I to se podle slov mladého Němce pozitivně podepsalo na jeho přípravě pro závod v Maroku.

Wehrlein se s Mercedesem nedohodl na svém debutu ve formuli E

Wehrlein se s Mercedesem nedohodl na svém debutu ve formuli E

„Pochopitelně jsem sledoval první závod a bylo skvělé vidět, jak dobrou práci tým odvádí. V této sezóně se rozhodně mám na co těšit.“

„S týmem jsem byl v neustálém kontaktu a dostával jsem reporty z tratě i data z telemetrie, takže jsem byl dění tak blízko, jak jen to šlo.“

„Bylo užitečné sledovat závod v televizi, protože jsem mohl sledovat různé strategie a také využití útočného módu. Bylo velmi zajímavé, jak si ho jezdci aktivovali před zajetím safety caru,“ povšiml si Pascal Wehrlein.

Foto: Formula E

Váš názor Další článek: Abiteboul nechce, aby Ricciardo dopadl jako Alonso