Wehrlein se chystá na svůj debut ve formuli E a věří Mahindře

Již tuto sobotu bude mít v marocké Marrákeši šampionát formule E na programu druhý závod sezóny 2018/2019. Pro Pascala Wehrleina z týmu Mahindra to bude premiéra v sérii elektrických monopostů poté, co se z důvodu končící smlouvy s Mercedesem nemohl zúčastnit úvodní ePrix v Rijádu. Mladý Němec však pozorně sledoval výkonnost svého týmu v Saudské Arábii a věří, že monoposty Mahindry budou v dalším průběhu sezóny bojovat o čelní pozice.
Wehrlein se chystá na svůj debut ve formuli E a věří Mahindře

Závodní sobota nezačala 15. prosince v Rijádu pro Mahindru zrovna dobře, když indický tým obsadil se svými vozy v kvalifikaci deváté a dvaadvacáté místo. Závodní rychlost však vypadala mnohem lépe. Jerome d’Ambrosio se z deváté příčky probojoval až na třetí a získal tak první pódium pro Mahindru v sezóně.

Nejmladší šampion DTM v historii v Rijádu ještě závodit nemohl, a tak za něj zaskočil Felix Rosenqvist. Pascal Wehrlein však dění v Rijádu pozorně sledoval a pódiové umístění d’Ambrosia posílilo jeho víru v indický tým.

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

„Bylo dobré vidět, že jsme dostatečně konkurenceschopní, i když to byl těžký víkend, který hodně ovlivnilo počasí. Stále je tu hodně neznámých,“ řekl o deštivém víkendu v Saudské Arábii Pascal Wehrlein pro web e-racing365.com.

„Každý musel dělat kompromisy v přípravách, takže tím pádem každý vstupoval trochu do neznáma. Dobrou zprávou ale je, že jsme položili dobrý základ. Můžeme bojovat na čele, to je dobrý začátek.“

Bývalý pilot týmů Manor a Sauber ve formuli 1 se na svoji závodní premiéru za volantem monopostu Mahindra připravoval na konci minulého týdne na simulátoru v anglickém Banbury. První závod sezóny sledoval Wehrlein v televizi a s týmem spolupracoval na dálku. I to se podle slov mladého Němce pozitivně podepsalo na jeho přípravě pro závod v Maroku.

Wehrlein se s Mercedesem nedohodl na svém debutu ve formuli E

Wehrlein se s Mercedesem nedohodl na svém debutu ve formuli E

„Pochopitelně jsem sledoval první závod a bylo skvělé vidět, jak dobrou práci tým odvádí. V této sezóně se rozhodně mám na co těšit.“

„S týmem jsem byl v neustálém kontaktu a dostával jsem reporty z tratě i data z telemetrie, takže jsem byl dění tak blízko, jak jen to šlo.“

„Bylo užitečné sledovat závod v televizi, protože jsem mohl sledovat různé strategie a také využití útočného módu. Bylo velmi zajímavé, jak si ho jezdci aktivovali před zajetím safety caru,“ povšiml si Pascal Wehrlein.

Foto: Formula E

Další článek: Abiteboul nechce, aby Ricciardo dopadl jako Alonso

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10