Wehrlein potvrdil jednání s Force Indií

Pascal Wehrlein přiznal, že s týmem Force India vyjednává pro rok 2017 o možné závodní sedačce, kterou svým ochodem uvolnil Nico Hülkenberg.
Wehrlein potvrdil jednání s Force Indií

Force India na konci minulého týdne potvrdila Hülkenbergův odchod po této sezóně formule 1, když Němec přestupuje do Renaultu, se kterým podepsal smlouvu na několik let.

Hülkenbergovo místo vedle Sergia Péreze zůstává zatím prázdné. Jedním z kandidátů je přitom právě Wehrlein, který je členem programu Mercedesu, jenž Force Indii dodává motory; a kromě toho pro tento tým již dříve testoval.

V roce 2015, kdy Němec rovněž získal titul v DTM, strávil s týmem tři dny v rámci testů, než pro letošní rok získal místo u Manoru.

„Ve Force Indii je volné místo a my s nimi samozřejmě jednáme,“ řekl Wehrlein pro německá média na Hockenheimu, kam se o víkendu přijel podívat na finále letošní sezóny DTM.

Wehrlein předpokládá, že mu Mercedes zajistí místo

Wehrlein předpokládá, že mu Mercedes zajistí místo

„Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. V tuto chvíli se zaměřuji na to, abych pro Manor odvedl co nejlepší práci. Sezónu chceme zakončit úspěšně.“

Wehrlein také přiznal, že uvolnění jedné ze sedaček u Force Indie už delší dobu očekával.

„Pro mě to nebylo překvapení, že ve Force Indii bude volné místo,“ dodal. „Nejprve zde byly spekulace o Sergiovi, když pak ale podepsal, tak se zaměřili na Nika. Není kouře bez ohně.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull testoval v Abú Dhabí, Pirelli toho využilo ke kampani

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00