Wehrlein potvrdil jednání s Force Indií

Pascal Wehrlein přiznal, že s týmem Force India vyjednává pro rok 2017 o možné závodní sedačce, kterou svým ochodem uvolnil Nico Hülkenberg.
Wehrlein potvrdil jednání s Force Indií

Force India na konci minulého týdne potvrdila Hülkenbergův odchod po této sezóně formule 1, když Němec přestupuje do Renaultu, se kterým podepsal smlouvu na několik let.

Hülkenbergovo místo vedle Sergia Péreze zůstává zatím prázdné. Jedním z kandidátů je přitom právě Wehrlein, který je členem programu Mercedesu, jenž Force Indii dodává motory; a kromě toho pro tento tým již dříve testoval.

V roce 2015, kdy Němec rovněž získal titul v DTM, strávil s týmem tři dny v rámci testů, než pro letošní rok získal místo u Manoru.

„Ve Force Indii je volné místo a my s nimi samozřejmě jednáme,“ řekl Wehrlein pro německá média na Hockenheimu, kam se o víkendu přijel podívat na finále letošní sezóny DTM.

Wehrlein předpokládá, že mu Mercedes zajistí místo

Wehrlein předpokládá, že mu Mercedes zajistí místo

„Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. V tuto chvíli se zaměřuji na to, abych pro Manor odvedl co nejlepší práci. Sezónu chceme zakončit úspěšně.“

Wehrlein také přiznal, že uvolnění jedné ze sedaček u Force Indie už delší dobu očekával.

„Pro mě to nebylo překvapení, že ve Force Indii bude volné místo,“ dodal. „Nejprve zde byly spekulace o Sergiovi, když pak ale podepsal, tak se zaměřili na Nika. Není kouře bez ohně.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (6) Další článek: Red Bull testoval v Abú Dhabí, Pirelli toho využilo ke kampani
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.
19:54 | Sebastian Vettel musí před stewardy. Nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.
19:11 | McLaren nebude příští rok závodit v IndyCar. Zatím nevylučuje, že by jel s Alonsem Indy 500, ale celou sezónu podle Browna ne. Není připravený.
18:12 | Nové komponenty nasadí také Hartley.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10