Wehrlein má z postupu do Q2 velkou radost

Pascal Wehrlein byl velmi spokojen se svou kvalifikací na Velkou cenu Rakouska, ve které se letos poprvé tým Manor probojoval do druhé části.
Wehrlein má z postupu do Q2 velkou radost

Wehrlein navázal na dobrý výkon Manoru z kvalifikace na závod v Baku, kde obsadili jeho piloti 17. a 18. místo, a na Red Bull Ringu obsadil dokonce dvanáctou pozici, což je nejlepší kvalifikační výsledek Manoru v této sezóně.

„Bylo to úžasné,“ řekl loňský šampion DTM Wehrlein. „Tým odvedl skvělou práci, celý víkend jsem se v autě cítil velmi dobře. Myslím, že je to první víkend, kdy jsme se v kvalifikaci netrápili s teplotou pneumatik. Tady můžete vidět, jak obtížné to je a kolik času tím můžete získat.“

„Moje kolo v Q1 bylo velmi dobré. Také v Q2, když si uvědomíte, že jsem své kolo zajel na superměkké směsi pneumatik. S oběma koly, jak v Q1, tak v Q2, jsem opravdu spokojen.“

Z pohledu rychlosti Manoru v závodě nicméně zůstává Wehrlein opatrný.

„Zítra to bude jiný příběh,“ řekl. „S opotřebením pneumatik to zítra bude při dlouhých jízdách obtížné, obzvlášť pro nás, protože nám trochu chybí přítlak na zadní části, takže na zadní pneumatiky jsme vždy velmi agresivní.“

„Udělám maximum a snad dosáhneme ještě lepšího výsledku.“

Rio Haryanto ve druhém manoru obsadil 19. místo, když porazil Daniila Kvjata a oba piloty Sauberu, kteří odstartují z poslední řady.

Foto: Getty Images / Adam Pretty

Další článek: Byl jsem příliš konzervativní, připustil Vettel

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.