Wehrlein lituje, že Manor přišel o 10. místo

Pascal Wehrlein dokázal letos získat bod pro Manor. Bylo to podruhé v historii, co Manor bodoval. O desáté místo je ale připravil Nasr v Brazílii.
Wehrlein lituje, že Manor přišel o 10. místo

„Měl jsem opravdu, ale opravdu ohromnou první sezónu ve formuli 1,“ uvedl Wehrlein. „Díky všem v Manoru. Myslím, že z našeho hlediska je smutné, že jsme ztratili 10. místo v šampionátu. Byla to pro nás opravdu smůla, ale myslím, že si budeme vždy pamatovat ten den, kdy jsem společně v Rakousku slavili.“

„Děkuji všem v týmu za veškerou tvrdou práci a za to, že na mě patřičně tlačili. Společně jsme dosáhli pokroku.“

Wehrleina potěšilo, že Manor v posledním závodě porazil Sauber. Na konci závodu ho předjel Ocon. „Byl jsem na jiné strategii, takže nebylo možné zabránit tomu, aby mě můj týmový kolega na konci závodu předjel. Měl jsem opravdu opotřebované měkké pneumatiky (stavěl ve 24. kole, pozn. redakce), ale alespoň jsme skončili ve finále před Sauberem.“

Nad Wehrleinovou budoucností visí otazníky. Je spojován právě se Sauberem, ale stále má šanci zůstat také u Manoru. Roli může hrát i nový majitel. Majoritní podíl v týmu se má totiž prodávat. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (5) Další článek: Video: MiniDrivers a GP Abú Dhabí 2016
17:49 | Novinář Chris Medland píše, že v garáži McLarenu dnes vypukl požár. Tři členové týmu bylo ošetření v lékařském centru. Tým měl dnes filmovací den.
9:55 | Tatiana Calderón bude závodit ve F2 za tým Arden.
9:55 | Niki Lauda dnes slaví sedmdesátiny.
9:24 | Williams, McLaren a Racing Point budou mít v Barceloně filmovací den.