Wehrlein je v případě potřeby připraven nahradit Rosberga

Pascal Wehrlein byl narychlo povolán do vozu Mercedesu, se kterým ve středu odjel přes 130 kol.
Wehrlein je v případě potřeby připraven nahradit Rosberga

Wehrlein za volantem Mercedesu by za normálních okolností nikoho nepřekvapil. Ve středu měl ovšem původně jezdit Esteban Ocon. Mercedes nakonec plány změnil, což vyvolalo nejrůznější spekulace a to zvláště poté, co se mluví o možném konci Rosberga na konci sezóny.

Sky Sports se zeptal Wehrleinena, zda by byl připraven v případě potřeby připraven přestoupit k Mercedesu. „Ano, budu připraven,“ reagoval současný jezdec Manoru.

Wehrlein nezná přesné důvody toho, proč byl narychlo povolán k Mercedesu. „Opravdu nevím,“ řekl pro Motorsport.com. „Myslím, že v úterý nemohli dokončit testovací program a chtěli zkušeného jezdce. V úterý večer mi zavolali, vrátil jsem se na okruh a nastavil si sedačku.“

„Byl to velmi, velmi dobrý den. Odjeli jsme spoustu kol, přes 130 kol a jsem opravdu spokojený. Mohli jsme dokončit testovací program a byl to dobrý čas strávený v autě. Skutečně jsem si to užil.“

Wehrlein si musel na nový vůz chvíli zvykat. Naposledy jel v Mercedesu před půl rokem a na simulátoru prý letos mnoho času nestrávil.

Foto: Getty Images / Alex Caparros

Další článek: Verstappen by chtěl nový motor už v Monaku

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10