Wehrlein je v případě potřeby připraven nahradit Rosberga

Pascal Wehrlein byl narychlo povolán do vozu Mercedesu, se kterým ve středu odjel přes 130 kol.
Wehrlein je v případě potřeby připraven nahradit Rosberga

Wehrlein za volantem Mercedesu by za normálních okolností nikoho nepřekvapil. Ve středu měl ovšem původně jezdit Esteban Ocon. Mercedes nakonec plány změnil, což vyvolalo nejrůznější spekulace a to zvláště poté, co se mluví o možném konci Rosberga na konci sezóny.

Sky Sports se zeptal Wehrleinena, zda by byl připraven v případě potřeby připraven přestoupit k Mercedesu. „Ano, budu připraven,“ reagoval současný jezdec Manoru.

Wehrlein nezná přesné důvody toho, proč byl narychlo povolán k Mercedesu. „Opravdu nevím,“ řekl pro Motorsport.com. „Myslím, že v úterý nemohli dokončit testovací program a chtěli zkušeného jezdce. V úterý večer mi zavolali, vrátil jsem se na okruh a nastavil si sedačku.“

„Byl to velmi, velmi dobrý den. Odjeli jsme spoustu kol, přes 130 kol a jsem opravdu spokojený. Mohli jsme dokončit testovací program a byl to dobrý čas strávený v autě. Skutečně jsem si to užil.“

Wehrlein si musel na nový vůz chvíli zvykat. Naposledy jel v Mercedesu před půl rokem a na simulátoru prý letos mnoho času nestrávil.

Foto: Getty Images / Alex Caparros

Další článek: Verstappen by chtěl nový motor už v Monaku

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků