Wehrlein chce do F1, cena ale může být vysoká

Pascal Wehrlein může zopakovat cestu Paula di Resty, který se po zisku titulu v DTM vydal do formule 1. Otázkou ale je, zda se mu to povede.
Wehrlein chce do F1, cena ale může být vysoká

Wehrlein se o víkendu stal šampionem DTM a už pokukuje po formuli 1. Otázkou je, kam by se měl Wehrlein vydat. Lotus by vypadal logicky spíše letos, kdy odebíral motory Mercedesu. Haas sice teď v USA druhého jezdce neoznámí, ale Američané budou mít nejspíše jiné preference.

Nejvíce se proto mluví o Manoru, který bude mít příští rok pohonné jednotky Mercedes.

„V tuto chvíli nevím,“ řekl Wehrlein pro Autosort. „Budeme slavit náš titul v DTM a pak se za dva nebo za tři týdny rozhodne.“

Toto Wolff pro Bild naznačil, že Wehrleina nebudou do F1 protlačovat za každou cenou. Podle všeho nyní existují tři možné scénáře, jak by se mohl Wehrlein dostat do F1.

Ten první jsme zmínili – je to sedačka u Manoru. S motory Mercedes a s partnerstvím Williamsu ale roste chuť. Podle Auto Motor und Sport chce Manor 10 milionů dolarů, pro Mercedes je to hodně. Wehrlein by tak měl šanci spíše v případě, že by Manor za pohonné jednotky neplatil. V takovém případě by mohl nastoupit v rámci dohody o umazání dluhu.

Druhá možnost už není v rukou Wehrleina a ani Mercedesu. Předpokládá, že by Red Bull odešel z F1 a týmy nasadily třetí vozy. A konečně je tu třetí možnost – Wehrlein vstoupí do F1 až v roce 2017, příští rok bude testovacím jezdcem Force Indie a občas ho uvidíme v pátečním prvním tréninku.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Montoya si vyzkouší Porsche