Wehrlein čeká. Dostane šanci u Mercedesu?

Očekával, že půjde k Force Indii, ale to se nestalo. V posledních týdnech se o něm spekulovalo v souvislosti se Sauberem. Nyní má šanci usednout do vozu týmu, který byl v posledních třech letech nejrychlejší.
Wehrlein čeká. Dostane šanci u Mercedesu?

Pascal Wehrlein je nepochybně velkým a možná i největším favoritem na sedačku u Mercedesu. S vozy Mercedesu má i zkušenosti.

„Tým ví, že bych za ně jezdil rád a testy, které jsem absolvoval, byly skvělé,“ uvedl pro Autosport. „Nemohu jim volat každý den a ptát se, jak to vypadá. Nechci být otravný.“

„Pokud si budou myslet, že jsem ta správná osoba pro tým, tak jsem tady. Musím teď jen čekat.“

S Toto Wolfem už Wehrlein mluvil. „Nejsou žádné novinky v tuto chvíli, ale jak se dalo čekat, každý jezdec mu volá. Každý chce chopit tuto neuvěřitelnou příležitost a přidat se k týmu Mercedesu.“

 

Cítím se připravený

 

„Chápu, že chtějí nejlepší možnost a mít trochu více času na rozhodnutí, které bude pro tým nejlepší.“

„Mám jednu sezónu ve formuli 1, což není mnoho. Naučil jsem se ale všechny okruhy a to, jak pracují pneumatiky. Mám pocit, že jsem měl silnou sezónu a jsem připraven udělat krok směrem nahoru. Je zde ještě spousta toho, co se musím učit. S dosahovaným pokrokem jsem ale spokojený. Je pro mě důležité vědět, že ještě nejsem na svém limitu. Určitě se cítím být připravený.“

Foto: Getty Imges / Mark Thompson

Další článek: Sázkaři vypsali kurzy na nástupce Rosberga, vsadit si lze i na Maldonada

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.