Weber: Kdo dnes chce slyšet v rádiu slabochy?

Bývalý manažér Michaela Schumachera Willi Weber komentuje současnou formuli 1.
Weber: Kdo dnes chce slyšet v rádiu slabochy?

Weber v rozhovoru pro německý Bild říká, že současní piloti formule 1 postrádají auru hvězd, kterou měli jezdci v minulých dobách Je to reakce na rádiovou přestřelku mezi Vettelem a Alonsem v průběhu jejich souboje v Silverstonu.

„Kdo dnes chce vidět slabochy, kteří pláčou v rádiu? Nejsou zde osobnosti jako za časů Michaela Schumachera, Ayrtona Senny nebo Jacquesa Villeneuva. Tihle si to nevyřizovali přes rádio ale přímo na trati,“ říká Webber.

Alonso vs. Vettel: Bitva na trati i v rádiu

Alonso vs. Vettel: Bitva na trati i v rádiu

Podle něj právě to může být jedním z faktorů úpadku formule 1. Není to ale jediný problém. „Existuje mnoho příčin, které vedly k poklesu popularity formule 1. Bernie Ecclestone je příliš starý, aby dokázal správně pochopit situaci v době nových médií. Prezident FIA Jean Todt nemá dost energie, aby se mu postavil. Tito pánové se zajímají jen o vlastní zájmy.“

Diskuze (39) Další článek: Timo Glock se do F1 vrátit nechystá
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00