Webberův odchod je ztrátou pro tým i pro mě osobně, říká Vettel

Sebastian Vettel se před posledním závodem vyjádřil kladně o svém týmovém kolegovi Marku Webberovi, cení si jeho práce.
Webberův odchod je ztrátou pro tým i pro mě osobně, říká Vettel

Mezi jezdci Red Bullu to často skřípalo, ale podle Vettela výsledky ukazují, že spolupráce byla úspěšná.

"Lidé mají o tomto vztahu obecně horší představu, než byl. Lidé mají tendenci zapomínat, jak úspěšní jsme. Myslím, že to je jedna z nejsilnějších dvojic ve formuli 1," řekl.

"Na osobní úrovni jsme evidentně neměli ten nejlepší vztah, ale co se týče profesionální spolupráce pro tým, byla velmi silná. Oba jsme se hodně snažili vylepšovat auto."

Z tohoto důvodu nemá Vettel z Webberova odchodu žádnou zvláštní radost.

"Že tu příští rok nebude, bude určitě ztrátou pro tým, ztrátou pro mě, protože to vždy byla obrovská výzva. Hodně jsem se od něj naučil a můžu na rovinu říct, že jsme v mnoha, mnoha případech a na mnoha místech od něj těžil."

"Samozřejmě byste mohli říct, že to opačným směrem bylo stejné, ale jak jsem řekl, společně jsme byli extrémně úspěšní. V tomto ohledu to bude pro tým rána, ale také to bude nová sezóna, nový krok v každém případě a s Danielem (Ricciardem) to bude také nový začátek."

Na otázku, zda by byl ochoten Webberovi přenechat vítězství v Brazílii, a ukončit tak svoji rekordní šňůru, Vettel odpověděl: "Za prvé nemá smysl myslet na sobotu, protože dnes je čtvrtek, takže zbývá hodně času."

"Za druhé nemá smysl uvažovat o určitých okolnostech, protože se do té doby musí stát hodně věcí a musíte myslet na ně. A obecně vzato je Mark sportovec, který nechce darované vítězství. Myslím, že to platí i obráceně."

Další článek: Caterham zvažuje angažování Ericssona