Webberovi se dostalo podpory od spolumajitele Red Bullu Mateschitze

Webberova pozice v rámci týmu Red Bull Racing není ohrožena. Alespoň to tvrdí jeho otec na základě vyjádření spolumajitele Red Bullu Dietricha Mateschitze.
Webberovi se dostalo podpory od spolumajitele Red Bullu Mateschitze

Po závodě v Malajsii byl Webber velmi zklamaný, protože ho Vettel v rozporu s týmovými příkazy připravil o vítězství. Australan pospíchal domů, aby si vše v klidu promyslel, ale podle jeho otce Alana nehrozí, že by udělal nějaký nečekaný krok vůči týmu.

"Řeknu tohle, četl jsem text, který pan Mateschitz poslal Markovi, a myslím si, že je Markova pozice jistá," řekl pro ABC.

Webber starší odmítl říct, co přesně Mateschitz Webberovi napsal, ale jednalo se o slova podpory. Nicméně zklamání u Webberů zůstává.

"Je to kontroverzní, to je jisté," komentoval Webber starší. "Obávám se, že tým vůbec není spokojený se Sebastianem. Sebastian se Markovi omluvil, dokonce se omluvil i mně, ale prostě nevím, jak Sebastian může neuposlechnout příkaz, vrátit se, mít pocit, že vyhrál závod, a pak se omluvit."

"Když se mu podíváte do očí, vypadá dost upřímně... Ale Sebovi se stalo tohle, omluvil se, ale vím, že tým s ním není vůbec spokojený."

Vztahy mezi oběma jezdci teď nebudou jednoduché. "Napříč boxovou uličkou Mark neztratil vůbec žádnou důvěryhodnost. To Sebastian asi ztratil hrozně moc. Myslím, že bude chvíli trvat, než si znovu zaslouží respekt a důvěru," dodal otec australského závodníka.

Další článek: Proti pneumatikám se postavil jen Red Bull, říká Pirelli

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00