Webbera zřejmě čeká poslední sezóna u Red Bullu, má ho nahradit mladší jezdec

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz prozradil, že na konci letošní sezóny pravděpodobně nastane čas na jezdeckou výměnu v hlavním týmu.
Webbera zřejmě čeká poslední sezóna u Red Bullu, má ho nahradit mladší jezdec

Pětatřicetiletý Webber má za sebou už pět let v barvách Red Bullu Racing a svoji smlouvu vždy prodlužuje jen o jeden rok. Letos se prodloužení možná už nedočká. "Teď necháme Marka znovu jezdit. Pokud se nic nezmění, naším hlavním cílem bude posadit do vozu jednoho z našich juniorů," řekl Mateschitz pro Kleine Zeitung.

To ovšem neznamená, že by Webberovi tým už nevěřil. "Dnes se to dá jen těžko říct, ale proč ne?" odpověděl Mateschitz na otázku, zda dokáže Australan svému týmovému kolegovi znovu konkurovat. "Jsem zvědavý, jak těžké bude pro Vettela udržet si dominanci."

Výsledky obou jezdců budou do velké míry záviset na kvalitách vozu RB8. Formule 1 má za sebou první testy s novými auty a Mateschitz si troufl na první odhad výkonnosti. "Tyto testy (v Jerezu) nebyly měřítkem. Každý tým se jich účastnil s vlastními plány a cíli. Ale myslím, že rozložení sil zůstalo víceméně stejné."

Do role nástupce Marka Webbera se Red Bull snaží vychovávat jezdce v týmu Toro Rosso. Letos dostanou příležitost Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne.

Další článek: Vozy s motory Renault budou i letos startovat do závodů lehčí

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10