Webbera zřejmě čeká poslední sezóna u Red Bullu, má ho nahradit mladší jezdec

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz prozradil, že na konci letošní sezóny pravděpodobně nastane čas na jezdeckou výměnu v hlavním týmu.
Webbera zřejmě čeká poslední sezóna u Red Bullu, má ho nahradit mladší jezdec

Pětatřicetiletý Webber má za sebou už pět let v barvách Red Bullu Racing a svoji smlouvu vždy prodlužuje jen o jeden rok. Letos se prodloužení možná už nedočká. "Teď necháme Marka znovu jezdit. Pokud se nic nezmění, naším hlavním cílem bude posadit do vozu jednoho z našich juniorů," řekl Mateschitz pro Kleine Zeitung.

To ovšem neznamená, že by Webberovi tým už nevěřil. "Dnes se to dá jen těžko říct, ale proč ne?" odpověděl Mateschitz na otázku, zda dokáže Australan svému týmovému kolegovi znovu konkurovat. "Jsem zvědavý, jak těžké bude pro Vettela udržet si dominanci."

Výsledky obou jezdců budou do velké míry záviset na kvalitách vozu RB8. Formule 1 má za sebou první testy s novými auty a Mateschitz si troufl na první odhad výkonnosti. "Tyto testy (v Jerezu) nebyly měřítkem. Každý tým se jich účastnil s vlastními plány a cíli. Ale myslím, že rozložení sil zůstalo víceméně stejné."

Do role nástupce Marka Webbera se Red Bull snaží vychovávat jezdce v týmu Toro Rosso. Letos dostanou příležitost Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne.

Další článek: Vozy s motory Renault budou i letos startovat do závodů lehčí

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00