Webbera zřejmě čeká poslední sezóna u Red Bullu, má ho nahradit mladší jezdec

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz prozradil, že na konci letošní sezóny pravděpodobně nastane čas na jezdeckou výměnu v hlavním týmu.
Webbera zřejmě čeká poslední sezóna u Red Bullu, má ho nahradit mladší jezdec

Pětatřicetiletý Webber má za sebou už pět let v barvách Red Bullu Racing a svoji smlouvu vždy prodlužuje jen o jeden rok. Letos se prodloužení možná už nedočká. "Teď necháme Marka znovu jezdit. Pokud se nic nezmění, naším hlavním cílem bude posadit do vozu jednoho z našich juniorů," řekl Mateschitz pro Kleine Zeitung.

To ovšem neznamená, že by Webberovi tým už nevěřil. "Dnes se to dá jen těžko říct, ale proč ne?" odpověděl Mateschitz na otázku, zda dokáže Australan svému týmovému kolegovi znovu konkurovat. "Jsem zvědavý, jak těžké bude pro Vettela udržet si dominanci."

Výsledky obou jezdců budou do velké míry záviset na kvalitách vozu RB8. Formule 1 má za sebou první testy s novými auty a Mateschitz si troufl na první odhad výkonnosti. "Tyto testy (v Jerezu) nebyly měřítkem. Každý tým se jich účastnil s vlastními plány a cíli. Ale myslím, že rozložení sil zůstalo víceméně stejné."

Do role nástupce Marka Webbera se Red Bull snaží vychovávat jezdce v týmu Toro Rosso. Letos dostanou příležitost Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne.

Další článek: Vozy s motory Renault budou i letos startovat do závodů lehčí

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.