Webbera zaskočilo, jak těžké je letos předjíždění

Formule 1 se každým rokem snaží usnadnit jezdcům předjíždění, ale po prvním závodě museli jezdci konstatovat, že se povedl pravý opak. Marka Webbera dokonce šokovalo, jak těžké bylo v Bahrajnu předjíždět.

"Stala se z toho nuda. Strávil jsem 48 kol zíráním na převodovky, nejdříve Schumachera, pak Buttona, a nemohl jsem udělat nic, abych předjel," řekl Webber pro australský Daily Telegraph. "Zkusil jsem všechno, různé stopy, tlak, všechno. Ale oba jsou dobří jezdci a ani jeden neudělal chybu."

Webberovi navíc nevyšla zastávka v boxech, měl jí o téměř tři sekundy delší než týmový kolega Vettel. To znamenalo konec všech nadějí a vození se za Buttonem až do konce závodu.

"Byl jsem rychlejší než on, ale nedokázal jsem se přes něj dostat. Neudělal chybu a kdybych na to tlačil, skončilo by to nehodou," konstatoval Australan. "Byl jsem šokovaný tím, jak těžké je předjíždět. Tím pádem to nevypadá moc dobře pro žádný závod kalendáře, který se pojede na jednu zastávku, přičemž všichni budou mít víceméně stejnou strategii. Můžeme jen doufat, že ostatní okruhy nabídnou více možností k předjíždění než Šakir."

Za hlavní viníky ztíženého předjíždění jsou považovány dvojité difuzory v kombinaci s vozy plnými paliva, které jezdce nutí jezdit opatrně a šetřit pneumatiky.

Další článek: Timo Glock - záběry z palubní kamery vozu VR-01 (Jerez)

9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen