Webbera zaskočilo, jak těžké je letos předjíždění

Formule 1 se každým rokem snaží usnadnit jezdcům předjíždění, ale po prvním závodě museli jezdci konstatovat, že se povedl pravý opak. Marka Webbera dokonce šokovalo, jak těžké bylo v Bahrajnu předjíždět.

"Stala se z toho nuda. Strávil jsem 48 kol zíráním na převodovky, nejdříve Schumachera, pak Buttona, a nemohl jsem udělat nic, abych předjel," řekl Webber pro australský Daily Telegraph. "Zkusil jsem všechno, různé stopy, tlak, všechno. Ale oba jsou dobří jezdci a ani jeden neudělal chybu."

Webberovi navíc nevyšla zastávka v boxech, měl jí o téměř tři sekundy delší než týmový kolega Vettel. To znamenalo konec všech nadějí a vození se za Buttonem až do konce závodu.

"Byl jsem rychlejší než on, ale nedokázal jsem se přes něj dostat. Neudělal chybu a kdybych na to tlačil, skončilo by to nehodou," konstatoval Australan. "Byl jsem šokovaný tím, jak těžké je předjíždět. Tím pádem to nevypadá moc dobře pro žádný závod kalendáře, který se pojede na jednu zastávku, přičemž všichni budou mít víceméně stejnou strategii. Můžeme jen doufat, že ostatní okruhy nabídnou více možností k předjíždění než Šakir."

Za hlavní viníky ztíženého předjíždění jsou považovány dvojité difuzory v kombinaci s vozy plnými paliva, které jezdce nutí jezdit opatrně a šetřit pneumatiky.

Diskuze (25) Další článek: Timo Glock - záběry z palubní kamery vozu VR-01 (Jerez)
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10