Webbera zaskočilo, jak těžké je letos předjíždění

Formule 1 se každým rokem snaží usnadnit jezdcům předjíždění, ale po prvním závodě museli jezdci konstatovat, že se povedl pravý opak. Marka Webbera dokonce šokovalo, jak těžké bylo v Bahrajnu předjíždět.

"Stala se z toho nuda. Strávil jsem 48 kol zíráním na převodovky, nejdříve Schumachera, pak Buttona, a nemohl jsem udělat nic, abych předjel," řekl Webber pro australský Daily Telegraph. "Zkusil jsem všechno, různé stopy, tlak, všechno. Ale oba jsou dobří jezdci a ani jeden neudělal chybu."

Webberovi navíc nevyšla zastávka v boxech, měl jí o téměř tři sekundy delší než týmový kolega Vettel. To znamenalo konec všech nadějí a vození se za Buttonem až do konce závodu.

"Byl jsem rychlejší než on, ale nedokázal jsem se přes něj dostat. Neudělal chybu a kdybych na to tlačil, skončilo by to nehodou," konstatoval Australan. "Byl jsem šokovaný tím, jak těžké je předjíždět. Tím pádem to nevypadá moc dobře pro žádný závod kalendáře, který se pojede na jednu zastávku, přičemž všichni budou mít víceméně stejnou strategii. Můžeme jen doufat, že ostatní okruhy nabídnou více možností k předjíždění než Šakir."

Za hlavní viníky ztíženého předjíždění jsou považovány dvojité difuzory v kombinaci s vozy plnými paliva, které jezdce nutí jezdit opatrně a šetřit pneumatiky.

Diskuze (25) Další článek: Timo Glock - záběry z palubní kamery vozu VR-01 (Jerez)
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole