Webbera žádný jiný tým neláká, snad jen trochu Ferrari

Mark Webber bude do konce kariéry zřejmě jezdit u Red Bullu, i když přiznal menší slabost pro tým z Maranella. Do důchodu se ale určitě nechystá.
Webbera žádný jiný tým neláká, snad jen trochu Ferrari

Australan odpovídal na otázku časopisu F1 Racing, zda svou budoucnost vidí spjatou jen s Red Bullem. "Řekl bych, že ano. Chci pokračovat, každý jezdec to chce, závodit vpředu a každé dva týdny si to rozdávat s těmi mladíky. Závodit s nimi je příjemné."

"Samozřejmě jste občas nervózní. V pit lane ale není nikdo, kdo by nebyl nervózní. Lhali by, kdyby řekli, že nejsou. Je to naše motivace. Prochází si tím každý závodník a užívá si to."

Webber chce u Red Bullu pokračovat navzdory loňským sporům. Několikrát si veřejně stěžoval, že tým preferuje jeho kolegu Sebastiana Vettela.

"Loni to párkrát v týmu zaskřípalo, ale mít dva jezdce, kteří dokázali to co my, byla unikátní situace," připomněl. "U jednoho z nich se asi nepředpokládalo, že se do takové situace dostane. Doufám, že budu moci i nadále tvrdě pracovat pro Red Bull. Znají mě a vědí, že když něco dělám, pokaždé to dělám nejlépe, jak umím. A vědí, že v tom budu pokračovat."

Našel by se přesto nějaký tým, který by mohl Webbera přesvědčit o přestupu? "Jezdit v jednom z těch červených vozů mělo vždy romantický půvab," vzpomněl na soupeře z Maranella.

Diskuze (92) Další článek: S Ecclestonem o umělém dešti, Bahrajnu a počtu týmů
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10