Webbera žádný jiný tým neláká, snad jen trochu Ferrari

Mark Webber bude do konce kariéry zřejmě jezdit u Red Bullu, i když přiznal menší slabost pro tým z Maranella. Do důchodu se ale určitě nechystá.
Webbera žádný jiný tým neláká, snad jen trochu Ferrari

Australan odpovídal na otázku časopisu F1 Racing, zda svou budoucnost vidí spjatou jen s Red Bullem. "Řekl bych, že ano. Chci pokračovat, každý jezdec to chce, závodit vpředu a každé dva týdny si to rozdávat s těmi mladíky. Závodit s nimi je příjemné."

"Samozřejmě jste občas nervózní. V pit lane ale není nikdo, kdo by nebyl nervózní. Lhali by, kdyby řekli, že nejsou. Je to naše motivace. Prochází si tím každý závodník a užívá si to."

Webber chce u Red Bullu pokračovat navzdory loňským sporům. Několikrát si veřejně stěžoval, že tým preferuje jeho kolegu Sebastiana Vettela.

"Loni to párkrát v týmu zaskřípalo, ale mít dva jezdce, kteří dokázali to co my, byla unikátní situace," připomněl. "U jednoho z nich se asi nepředpokládalo, že se do takové situace dostane. Doufám, že budu moci i nadále tvrdě pracovat pro Red Bull. Znají mě a vědí, že když něco dělám, pokaždé to dělám nejlépe, jak umím. A vědí, že v tom budu pokračovat."

Našel by se přesto nějaký tým, který by mohl Webbera přesvědčit o přestupu? "Jezdit v jednom z těch červených vozů mělo vždy romantický půvab," vzpomněl na soupeře z Maranella.

Další článek: S Ecclestonem o umělém dešti, Bahrajnu a počtu týmů

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.