Webbera žádný jiný tým neláká, snad jen trochu Ferrari

Mark Webber bude do konce kariéry zřejmě jezdit u Red Bullu, i když přiznal menší slabost pro tým z Maranella. Do důchodu se ale určitě nechystá.
Webbera žádný jiný tým neláká, snad jen trochu Ferrari

Australan odpovídal na otázku časopisu F1 Racing, zda svou budoucnost vidí spjatou jen s Red Bullem. "Řekl bych, že ano. Chci pokračovat, každý jezdec to chce, závodit vpředu a každé dva týdny si to rozdávat s těmi mladíky. Závodit s nimi je příjemné."

"Samozřejmě jste občas nervózní. V pit lane ale není nikdo, kdo by nebyl nervózní. Lhali by, kdyby řekli, že nejsou. Je to naše motivace. Prochází si tím každý závodník a užívá si to."

Webber chce u Red Bullu pokračovat navzdory loňským sporům. Několikrát si veřejně stěžoval, že tým preferuje jeho kolegu Sebastiana Vettela.

"Loni to párkrát v týmu zaskřípalo, ale mít dva jezdce, kteří dokázali to co my, byla unikátní situace," připomněl. "U jednoho z nich se asi nepředpokládalo, že se do takové situace dostane. Doufám, že budu moci i nadále tvrdě pracovat pro Red Bull. Znají mě a vědí, že když něco dělám, pokaždé to dělám nejlépe, jak umím. A vědí, že v tom budu pokračovat."

Našel by se přesto nějaký tým, který by mohl Webbera přesvědčit o přestupu? "Jezdit v jednom z těch červených vozů mělo vždy romantický půvab," vzpomněl na soupeře z Maranella.

Diskuze (92) Další článek: S Ecclestonem o umělém dešti, Bahrajnu a počtu týmů
12:27 | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.
13. srpna | Stále více se objevují spekulace, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari.