Webbera čeká menší operace nohy

Mark Webber ještě teď pocítí následky své nehody na kole, která se mu stala na konci roku 2008. Lékaři mu znovu otevřou nohu.
Webbera čeká menší operace nohy

Webber se v roce 2008 zranil při Tasmania Challenge, když na kole kolidoval s autem. Tehdy si poranil rameno a především pravou nohu.

Rekonvalescenci stihl velmi rychle, a i když se na první testy v roce 2009 dostavil ještě o berlích, začátek sezóny zvládl bez větších problémů.

Ovšem poslední památku na tuto nehodu mu lékaři odstraní až teď. "Budou mi operovat nohu, kterou jsem si zlomil při nehodě na horském kole na konci roku 2008," uvedl pro BBC.

"Bylo to plánováno dlouhou dobu a nechám si z nohy odstranit poslední kovovou podpěru, když mám tu možnost."

Na zimu plánuje Australan také odpočinek. "Potřebujete přestávku, hlavně když jste tu tak dlouho jako já, abyste dobili energii a strávili čas s rodinou a přáteli. Pokud to neuděláte, konec další sezóny vás dostane."

"Je toho třeba zvládnout hodně a moc času není. Věřte tomu nebo ne, všechno znovu začne v březnu v Melbourne za méně než 12 týdnů."

Další článek: Ecclestone: Ferrari se na FIA obracet nemělo, promluvím s Montezemolem

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.