Webber zůstane ve formuli 1, jen když bude mít rychlé auto

Mark Webber by mohl na konci letošní sezóny ukončit kariéru ve formuli 1. Bude záležet na tom, jak se dohodne s Red Bullem, případně jiným top týmem.
Webber zůstane ve formuli 1, jen když bude mít rychlé auto

Vedení Red Bullu se netají tím, že Webbera jednoho dne nahradí jedním ze svých juniorů. Kdy tento den přijde, ale není zřejmé. Poradce Red Bullu Helmut Marko by rád viděl změnu už příští rok, ale šéf Toro Rosso Franz Tost varoval, že Australanova nástupce těžko stihne vychovat během letošní sezóny.

Webber ví, že jeho konec u Red Bullu může přijít už po letošním posledním závodě. Pokud se to stane, jeho setrvání ve formuli 1 bude záležet na okolnostech. "Potřeboval bych něco konkurenceschopného," řekl k případné změně zaměstnavatele pro AAP.

"Při cestě nahoru jsem si své místo musel zasloužit, takže teď nepůjdu opačným směrem. Být konkurenceschopný a vpředu, to bude určitě rozhodující faktor o tom, jestli zůstanu hladový a motivovaný."

Webber ale také ví, že o jeho možnostech na konci roku rozhodnou jeho letošní výsledky. Proto se teď soustředí na své výkony v závodech, o budoucnosti bude přemýšlet potom.

"Loni jsem získal víc bodů než v roce 2010, ale moc vítězství jsem neměl, což nebylo příjemné," přiznal. "Určitě bych rád vyhrál další závody, a na to se zaměřím."

"Tvrdě pracuji s týmem na tom, abychom byli lepší než všichni ostatní. Pokud budeme jako tým v dobré formě a bojovat o vítězství, určitě se budu snažit, abych měl lepší sezónu než loni."

Další článek: Tým Marussia má problém: nemůže nastoupit k závěrečným testům

19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14. června | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00