Webber zhodnotil jezdce: Vettel nejlepší, Maldonado nepatří do F1

Sebastian Vettel je podle Marka Webbera nejlepším jezdcem v s současné F1. Naopak na opačný konec řadí Pastora Maldonada.
Webber zhodnotil jezdce: Vettel nejlepší, Maldonado nepatří do F1

„Lewis byl vždy neuvěřitelně rychlý, přirozeně nadaný kluk ve všech podmínkách,“ říká Webber pro Wheelsmag. Podle Australana zvládá Hamilton velmi dobře třeba jízdu za lehkého deště. „V těchto podmínkách se projeví kalibr velmi rychlého a fenomenálního jezdce.“

„Seb je velmi dobrý z hlediska zdrojů, stmeluje tým a dokáže se obklopit lidmi. Umí skrýt své slabiny. V tomto směru je výjimečný.“

„Fernando… neřekl bych, že mu dochází dech, ale jeho motivace dostává v tomto okamžiku zabrat.“

„Tito tři jsou na velmi, velmi vysoké úrovni,“ pokračuje Webber. „Pokud bych měl vybrat jednoho, tak bych asi vyzdvihl Sebastiana, pokud jde o to, jak dokáže tým táhnout. Myslím, že se mu to brzy povede i s Ferrari.“ Podle Webbera je Vettel velmi konzistentní a šikovný.

A kdo je podle Webbera na opačném konci? „Pravděpodobně Maldonado,“ řekl Webber, podle kterého by prakticky v F1 neměl být. „V podstatě je dopočtu.“

Není to poprvé, co se Webber pustil zrovna do Maldonada:

Maldonado nemá v F1 co dělat, naznačil Webber

Maldonado nemá v F1 co dělat, naznačil Webber

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Honda bagatelizuje spekulace, že našla 223 koní

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.