Webber zhodnotil jezdce: Vettel nejlepší, Maldonado nepatří do F1

Sebastian Vettel je podle Marka Webbera nejlepším jezdcem v s současné F1. Naopak na opačný konec řadí Pastora Maldonada.
Webber zhodnotil jezdce: Vettel nejlepší, Maldonado nepatří do F1

„Lewis byl vždy neuvěřitelně rychlý, přirozeně nadaný kluk ve všech podmínkách,“ říká Webber pro Wheelsmag. Podle Australana zvládá Hamilton velmi dobře třeba jízdu za lehkého deště. „V těchto podmínkách se projeví kalibr velmi rychlého a fenomenálního jezdce.“

„Seb je velmi dobrý z hlediska zdrojů, stmeluje tým a dokáže se obklopit lidmi. Umí skrýt své slabiny. V tomto směru je výjimečný.“

„Fernando… neřekl bych, že mu dochází dech, ale jeho motivace dostává v tomto okamžiku zabrat.“

„Tito tři jsou na velmi, velmi vysoké úrovni,“ pokračuje Webber. „Pokud bych měl vybrat jednoho, tak bych asi vyzdvihl Sebastiana, pokud jde o to, jak dokáže tým táhnout. Myslím, že se mu to brzy povede i s Ferrari.“ Podle Webbera je Vettel velmi konzistentní a šikovný.

A kdo je podle Webbera na opačném konci? „Pravděpodobně Maldonado,“ řekl Webber, podle kterého by prakticky v F1 neměl být. „V podstatě je dopočtu.“

Není to poprvé, co se Webber pustil zrovna do Maldonada:

Maldonado nemá v F1 co dělat, naznačil Webber

Maldonado nemá v F1 co dělat, naznačil Webber

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Honda bagatelizuje spekulace, že našla 223 koní

20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.
14:34 | Ještě jedna novinka od Alonsa. V Abú Dhabí provětrá renault, se kterým získal titul. Yas Marinou se rozezní V10!
13:05 | Renault potvrdil sestavu pro test mladých jezdců. Nastoupí do něj junior Renaultu Kuan-jü Čou a Fernando Alonso.
11:47 | FIA upravila bariéry. Mezi třetí a čtvrtou zatáčkou budou vpravo dvě řady pneumatik, v deváté zatáčce vpravo bude bariéra z pneumatik prodloužena a obrubník mezi 8. a 9. zatáčkou odstraněn.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10