Webber vyjel dvoustou pole motoru Renault, v první řadě i Vettel

Také v Koreji Red Bull opanoval první řadu, tentokrát byl nejrychlejší Mark Webber, když Sebastian Vettel se v závěru nezlepšil. Australan zajistil dvoustou pole position motoru Renault.
Webber vyjel dvoustou pole motoru Renault, v první řadě i Vettel

Také v kvalifikaci na Velkou cenu Koreje na okruhu Jeongam dominovali jezdci Red Bullu. Tentokrát odstartuje z prvního místa Mark Webber, pro kterého je to sice druhá letošní pole position, ale první výhra v kvalifikaci, protože v Monaku se na čelo startovního roštu posunul díky penalizaci Michaela Schumachera. Sebastian Vettel tentokrát zaostal za svým australským týmovým kolegou o 0,074 sekundy.

Webber si své rychlé kolo pochvaloval. "Kromě zatáčky patnáct bylo velmi dobré. Projel jsem ji správně, ale výjezd nebyl tak skvělý. Jinak to šlo dobře, protože zatáčky jedenáct a dvanáct jsem zvládl nejlépe, jak jsem mohl, těžké pasáže jsem projel s lehkostí. Pro všechny z nás to bylo těsné na opotřebených i nových pneumatikách. Fernando zajel na opotřebených slušné kolo. To je způsob Pirelli, věci se mohou měnit rychle," uvedl.

Držitel pole position přitom díky závadě na softwaru ztratil podstatnou část dopoledního tréninku. Nemohl proto absolvovat simulaci kvalifikace. Přesto si věřil na první řadu. "Naše informace o měkčích pneumatikách byly omezené. Měli jsme určité rezervy, co se týče vyvážení a dalších věcí, neměl jsem nejlepší sektor dva a tři. Zaměřili jsme se na to ve třetí části a práce se podařila," liboval si. "Myslím, že oproti Suzuce jsme auto trochu vylepšili. Nikdy nepředstihnete sami sebe. Byli jsme optimističtí, i když jsme věděli, že nic nedostaneme zadarmo," přiznal Australan a dodal, že tvrdá práce, kterou tým odvádí a dál odvádět bude, se vyplácí.

Po startu je jeho hlavním cílem zvládnout první dvě zatáčky, po kterých následují dvě rovinky. Na tento úsek se těší i jeho týmový kolega.

Vettel byl nejrychlejší ve druhém i třetím tréninku, v obou úvodních částech kvalifikace a úspěšně vstoupil i do té třetí, ale v závěru už se nezlepšil, před vjezdem do svého posledního rychlého kola potkal na trati Felipeho Massu a při radiové komunikaci s týmem z toho nebyl zrovna nadšený. "Nechci to svádět na Felipeho, protože jsem myslel, že zajíždí do boxů. Zůstal a já to musel vyřešit, proto mé druhé kolo nebylo dostatečně dobré. Takové věci se stávají," bral situaci sportovně dvojnásobný šampión. "Není to Felipeho chyba, měl jsem to vědět dřív. Kdyžtak to byla moje chyba. Nejsem zastáncem obviňování kohokoliv nebo čehokoliv kvůli výsledku. Nakonec jsem spokojený."

Také loni startoval obhájce titulu z druhého místa. Ještě v prvním kole předjel Lewise Hamiltona a závod vyhrál. "Loni jsem tu měl dobrý úvod. Nikdy nevíte, co se tu stane. Můžete startovat třetí, čtvrtý nebo pátý a skončit vepředu," dodal.

Šéf týmu Christian Horner byl nadšený, že má Red Bull v rozmezí jednoho týdnu podruhé první řadu jen pro sebe. "Jedná se o dvoustou pole position Renaultu, jsme nadšeni, že jsme ji s nimi dosáhli. Teď je důležité, abychom zítra tuto výbornou kvalifikaci proměnili ve velké množství bodů," prohlásil.

Cyril Dumont z Renaultu v rámci jubilejní pole position připomněl několik čísel. "Dnes je důležitý den. Nejen, že máme znovu první řadu, ale také jsme dosáhli s motorem Renault dvousté pole position. Začali jsme s Jeanem-Pierrem Jabouillem roku 1979 (Velká cena Jihoafrické republiky - pozn. aut.) a po pěti stech závodů (nyní 496. start - pozn. aut.) jsme dosáhli více než čtyřiceti procent pole position. To je velmi dobrý výsledek. Z toho více než čtyřicet pole position dosáhl Red Bull s Markem a Sebastianem. Chci poděkovat všem v Red Bullu, oběma jezdcům a všem v naší továrně," uvedl.

 

Diskuze (14) Další článek: Hamilton jen těsně proklouzl z Q1, Button v Q2 takové štěstí neměl
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00