Webber Vettelovi oplácet nebude, věří Horner

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner považuje týmový incident z Malajsie za uzavřený a očekává, že Mark Webber a Sebastian Vettel budou dál spolupracovat jako profesionálové.
Webber Vettelovi oplácet nebude, věří Horner

Red Bullu samozřejmě hrozí, že pokud Webber dostane někdy v budoucnu příkaz neútočit na Vettela, nedodrží ho, stejně jako například před dvěma roky v Silverstonu. Teď proto totiž má důvod ve ztrátě vítězství v Sepangu.

Horner je ale přesvědčený, že Australan stájovému kolegovi oplácet nebude. "Protože jsme to vyřešili, promluvili si s nimi a oni vědí, jaké jsou cíle týmu," vysvětloval pro Sky Sports. "Oba vědí, jak se tým dívá na Malajsii. Probrali jsme to a vyřešili."

"Oni vědí, že skuteční soupeři jsou mimo tým, ne uvnitř. Všech úspěchů jsme dosáhli jako skupina, jako jednotka, a to bude pokračovat."

Šéf úřadujících mistrů ale nepopírá, že kamarádi z Webbera a Vettela nebudou.

"Ano, bude tu soupeření. Neočekávám, že by spolu trávili Vánoce nebo něco takového. Ale jsou to profesionálové, kteří budou pracovat na tom, abychom šli vpřed."

"Jeden bude pro druhého motivací, budou se vzájemně tlačit vpřed, což z nich nakonec dostane maximum. Sebastian dostává to nejlepší z Marka a Mark dostává to nejlepší ze Sebastiana, protože oba na sebe vzájemně tvrdě tlačí."

Další článek: Wolff: Brawn pořád patří mezi nejlepší šéfy formule 1

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00