Webber: Vettela můžu porazit, ale musím být bezchybný

Mark Webber si je vědom toho, že musí podávat lepší výkony, pokud chce ohrozit svého týmového kolegu Sebastiana Vettela, který šampionátu zatím dominuje.
Webber: Vettela můžu porazit, ale musím být bezchybný

Webber na Vettela ztrácí nejvíc v sobotu odpoledne. Méně výhodné startovní pozice mu pak komplikují souboj s týmovým kolegou. "V současnosti je ve vrcholové formě a je na mně, abych tu ztrátu dohnal," uvedl Webber o Vettelovi pro australský Daily Telegraph.

"Abych Seba porazil ve Španělsku, budu muset odvést lepší práci než v Turecku. Budu muset být perfektní v kvalifikaci a pak odjet v závodě čistější první stint než v Turecku, protože tak se mi v oblasti strategií otevře více možností."

Zatímco Vettel letos vyhrál tři závody a jednou byl druhý, Webber tak úspěšnou bilanci nemá, ale zlepšuje se. "Skončil jsem pátý, čtvrtý, třetí a druhý v těchto čtyřech závodech, takže trend má správný směr," hodnotil.

"Příště pojedeme v Barceloně, což je trať, kterou mám hodně rád. Vyhrál jsem tam loni a předloni jsem byl třetí. Navíc v zimě jsme tam měli dva dobré testy. Musím jen dál pracovat."

Další článek: Schumacher si závody neužívá, spekuluje se o jeho odchodu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.