Webber: Vettela můžu porazit, ale musím být bezchybný

Mark Webber si je vědom toho, že musí podávat lepší výkony, pokud chce ohrozit svého týmového kolegu Sebastiana Vettela, který šampionátu zatím dominuje.
Webber: Vettela můžu porazit, ale musím být bezchybný

Webber na Vettela ztrácí nejvíc v sobotu odpoledne. Méně výhodné startovní pozice mu pak komplikují souboj s týmovým kolegou. "V současnosti je ve vrcholové formě a je na mně, abych tu ztrátu dohnal," uvedl Webber o Vettelovi pro australský Daily Telegraph.

"Abych Seba porazil ve Španělsku, budu muset odvést lepší práci než v Turecku. Budu muset být perfektní v kvalifikaci a pak odjet v závodě čistější první stint než v Turecku, protože tak se mi v oblasti strategií otevře více možností."

Zatímco Vettel letos vyhrál tři závody a jednou byl druhý, Webber tak úspěšnou bilanci nemá, ale zlepšuje se. "Skončil jsem pátý, čtvrtý, třetí a druhý v těchto čtyřech závodech, takže trend má správný směr," hodnotil.

"Příště pojedeme v Barceloně, což je trať, kterou mám hodně rád. Vyhrál jsem tam loni a předloni jsem byl třetí. Navíc v zimě jsme tam měli dva dobré testy. Musím jen dál pracovat."

Další článek: Schumacher si závody neužívá, spekuluje se o jeho odchodu