Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná

Nizozemský závodník je na úrovni úřadujícího mistra světa v kvalifikačním režimu, v závodech mu však na úroveň Hamiltona stále něco málo schází.
Foto: Getty Images / Pool
Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná | Foto: Getty Images / Pool

Právě skončený ročník byl Verstappenovým šestým ve formuli 1. Stejně jako loni v celkovém pořadí skončil na třetím místě, hned za suverénní sestavou Mercedesu. Nizozemští novináři se zeptali Marka Webbera, který své největší úspěchy stejně jako Verstappen získal u Red Bullu, jaké je v jeho očích srovnání mezi Verstappenem a Hamiltonem.

„Max odvedl opravdu solidní práci. Je v poslední fázi vybrušování svého umění, mohu-li to tak říci. Je na Hamiltonově úrovni v kvalifikacích? Ano, je. Vyrovná se mu v závodech. Podle mě ne. Ale to je normální. V prvních pěti letech ve formuli 1 těžko získáte pět titulů. Nikomu se to nepovedlo,“ řekl Webber a doplnil, že k vyrovnání se Hamiltonovi Verstappenovi zbývá nasbírat ještě nějaké zkušenosti:

„Mnoho jezdců se nedostává do podobné situace – dominuje a daří se mu v klidu duše pravidelně sbírat úspěchy, aniž by tím byl přesycen. Chce to zkušenosti, Verstappen se to musí naučit. On a Charles Leclerc, mimochodem. Tito dva jsou velikány budoucnosti,“ prohlásil Webber.

Další článek: Hamilton kvůli koronaviru zhubl 4 kilogramy

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00