Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná

Nizozemský závodník je na úrovni úřadujícího mistra světa v kvalifikačním režimu, v závodech mu však na úroveň Hamiltona stále něco málo schází.
Foto: Getty Images / Pool
Webber: Verstappen se v závodech Hamiltonovi zatím nevyrovná | Foto: Getty Images / Pool

Právě skončený ročník byl Verstappenovým šestým ve formuli 1. Stejně jako loni v celkovém pořadí skončil na třetím místě, hned za suverénní sestavou Mercedesu. Nizozemští novináři se zeptali Marka Webbera, který své největší úspěchy stejně jako Verstappen získal u Red Bullu, jaké je v jeho očích srovnání mezi Verstappenem a Hamiltonem.

„Max odvedl opravdu solidní práci. Je v poslední fázi vybrušování svého umění, mohu-li to tak říci. Je na Hamiltonově úrovni v kvalifikacích? Ano, je. Vyrovná se mu v závodech. Podle mě ne. Ale to je normální. V prvních pěti letech ve formuli 1 těžko získáte pět titulů. Nikomu se to nepovedlo,“ řekl Webber a doplnil, že k vyrovnání se Hamiltonovi Verstappenovi zbývá nasbírat ještě nějaké zkušenosti:

„Mnoho jezdců se nedostává do podobné situace – dominuje a daří se mu v klidu duše pravidelně sbírat úspěchy, aniž by tím byl přesycen. Chce to zkušenosti, Verstappen se to musí naučit. On a Charles Leclerc, mimochodem. Tito dva jsou velikány budoucnosti,“ prohlásil Webber.

Další článek: Hamilton kvůli koronaviru zhubl 4 kilogramy

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00