Webber: Ve formuli 1 chci určitě zůstat. Uvidíme, u koho to bude

S postupující sezónou se Mark Webber utvrdil v názoru, že na odchod do důchodu je pro něj stále příliš brzy. Bude dělat vše pro to, aby získal smlouvu i na příští rok.
Webber: Ve formuli 1 chci určitě zůstat. Uvidíme, u koho to bude

Webber je v současnosti druhým nejlepším jezdcem šampionátu za Fernandem Alonsem, takže svoji touhu zůstat v Grand Prix má podpořenou výsledky. Je si jistý, že závodit chce dál, ale jednání oficiálně zatím neotevřel.

"Ještě nevím, rozhodnu se během příštích měsíců," řekl pro Eurosport. "Nejdřív si musím promluvit s týmem, jestli budou chtít, abych s nimi pokračoval. Ale příští rok chci určitě být ve formuli 1. Jsem motivován a domnívám se, že na to mám. Pro mě je velmi důležité zůstat příští rok ve formuli 1."

Letos má Australan velmi dobré šance na zisk nového kontraktu, protože i kdyby se ho chtěl Red Bull zbavit, volná sedačka by se mohla objevit i v jiném předním voze.

"Myslím, že příští rok dojde k pohybům ve čtyřech top týmech," odhadl. "Třeba Ferrari je velký tým s velkou historií a už diskutuje s mnoha piloty. Vzhledem k výsledkům Felipeho Massy by mohlo dojít ke změnám. Stejné je to s Michaelem Schumacherem, nevíme, co s ním bude, platí to i pro mě u Red Bullu a Lewise Hamiltona, kterému končí smlouva s McLarenem."

Brzy šestatřicetiletý Webber závodí pro Red Bull Racing šestým rokem, doposud s ním získal osm vítězství v závodech, ale na titul zatím nikdy nedosáhl.

Další článek: S Fernandem Alonsem o závodění v F1, životě ve Španělsku a cyklistice

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00