Webber varuje Grosjeana: Ví, že mám dobrý pravý hák, dá si pozor

Francouzský pilot si vynecháním závodu na Monze už odbyl svůj trest a na startovní rošt se postaví na osmé místo, hned vedle Australana.
Webber varuje Grosjeana: Ví, že mám dobrý pravý hák, dá si pozor

Romain Grosjean se stigmat za karambol na startu Velké ceny Belgie zřejmě jen tak nezbaví. Strhla se na něho vlna kritiky a závod na Monze mohl sledovat pouze jako divák. V Singapuru již může normálně startovat. Ve včerejší kvalifikaci zajel osmý nejrychlejší čas, a tak bude čtvrtou řadu sdílet s Markem Webberem z Red Bullu. Na dotaz, jak se v dané situaci cítí, Webber odpověděl žertovně po svém:

"Jo, je v pohodě. Ví, že mám dobrý pravý hák, takže se ode mě bude držet dál. Ale jestli do mě přeci jen vrazí, ať si radši nasadí chrániče. Kvalifikace byla fuška. Škrábeme se rozpačitě na hlavách, není to totiž tak, že bychom z auta nedostali vše. Výsledek se nám nezamlouvá. Ale i nechutnou medicínu musíte někdy vypít, tak už to bývá. Závod je ale dlouhý, strategie komplexní a stát se může cokoliv," řekl šestatřicetiletý pilot.

Kvalifikační výsledek Webberovým ambicím v boji o titul příliš nenahrává. Nyní je v celkovém pořadí šampionátu na pátém místě se ziskem 132 bodů, na Alonsa jich ztrácí 47. Ze soupeřů, kteří jsou v tabulce před ním, se hůře kvalifikoval pouze Kimi Räikkönen.

Další článek: Hamilton se soustředí na start, chce si dát pozor na "zajímavé osoby"

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10