Webber: V rychlosti na jedno kolo se Hamilton vyrovnal Sennovi

Bývalý pilot formule 1 Mark Webber si myslí, že z pohledu rychlosti na jedno kolo je Lewis Hamilton na stejně úrovni s Ayrtonem Sennou.
Webber: V rychlosti na jedno kolo se Hamilton vyrovnal Sennovi

Hamilton letos získal svůj pátý mistrovský titul ve formuli 1, čímž se vyrovnal Juanu Manuelu Fangiovi. Brit letos vyhrál jedenáct kvalifikací a stejný počet závodů. A právě výkon v kvalifikacích zaujal i Webbera.

„Už jsem to řekl jednou, řeknu to znovu, v kvalifikacích je nejlepší od dob Senny. Chci říct, že na jedno kolo je lepší než Michael (Schumacher),“ řekl Webber pro Speedcafe.com.

„Je nejlepší za posledních řekněme 40 let. Na jedno kolo je na Sennově úrovni. Lewis je v sobotu takový nenápadný, ale jeho rychlost je pak devastující, když potřebuje zrychlit.“

Webber, který byl několik let Hamiltonovým soupeřem na trati, přitom jen těžko hledá slabé stránky pětinásobného mistra světa.

„Ani nevím, jaké jsou jeho skutečné slabiny, proto je tak nebezpečný. Víme, že je tak silný jako Fernando (Alonso), během těch let jsme s ním všichni měli spoustu práce. Právě proto má teď ve statistice taková čísla,“ řekl.

Hamilton bude u Mercedesu působit ještě minimálně další dvě sezóny. Podle Webbera tak rozhodně bude mít šanci zaútočit i na sedm mistrovských titulů Michaela Schumachera.

„Je jedním z velikánů a ještě nekončí, takže se může dostat do čela spousty statistik, což je neuvěřitelně úchvatné. Mohl by to mít, pokud ho (šestý titul) získá příští rok. Myslím, že to hodně ukáže, zda má motivaci pokusit se překonat Michaela osmým titulem,“ řekl Webber, podle kterého však není jednoduché udržet se dlouho na takové úrovni.

„Bylo by neskutečné sledovat pokoření takového rekordu, ale aby to zvládl, čeká ho ještě spousta závodění.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault překvapilo, že McLaren letos nebyl jeho soupeřem

Témata článku: , , , ,