Webber v první řadě, čtvrtý Vettel tuší, že závod bude loterií

Red Bull je s výsledkem kvalifikace vzhledem ke komplikovaným podmínkám spokojen. Mark Webber se prosadil do první řady, Sebastian Vettel do druhé.
Webber v první řadě, čtvrtý Vettel tuší, že závod bude loterií

V deštivé a jednou dokonce přerušené kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie v Silverstone zajel Mark Webber druhý a Sebastian Vettel čtvrtý nejrychlejší čas. Vozy Red Bull se tak postaví za sebe do první a druhé řady.

Podle Webbera byla kvalifikace díky proměnlivým podmínkám velmi napínavá. "Auta jsou v takových podmínkách těžko řiditelná. Při každém výjezdu se časy měnily o pět až šest sekund na kolo, na trati se drželo hodně stojaté vody a docházelo k aquaplaningu Jsem rád, že jsem byl konkurenceschopný, když to bylo nejdůležitější. Na konci třetí části do toho musíte dát všechno," připomněl Australan. "Alonso poskládal kolo, které bylo o kousek lepší než moje, ale nejsem tu od toho, abych svého kola litoval. Jsem spokojen s tím, co jsem zajel, první řadu jsme si zasloužili."  

Vettel se obává, že pokud budou zítra panovat na okruhu podobné podmínky jako dnes, bude závod velkou loterií. "Bude to náročný den. Teď znovu prší a zítra bude pravděpodobně podobné počasí. Bude to dlouhý závod," tuší dvojnásobný šampión, který absolvoval při nejlepších podmínkách jen jedno kolo, jinak prý mohl zajet lepší čas. "Bohužel na konci to bylo těžké. Při zřejmě nejlepších podmínkách jsem mohl zajet jen jedno kolo. Vzhledem k provozu to pro nás nebylo ideální, ale při rychlém kole jsem měl trať volnou. Udělal jsem několik chyb. Je to stejné pro všechny. Občas to jde, občas ne."

Rozhodnutí zastavit kvalifikaci během její druhé části považuje Němec za správné. "Myslím, že to bylo těžší pro lidi na tribunách než pro nás, protože my seděli v suché garáži. Pro ně je to škoda, ale tak to chodí, počasí ovládat nemůžete," dodal.

Šéf týmu Christian Horner označil podmínky za neuvěřitelné a pomyslně smekl klobouk před všemi diváky, kteří v těch nejhorších podmínkách zůstali na tribunách a čekali, než vozy znovu vyjedou na trať. "Bylo správné zastavit kvalifikaci ve druhé části, bez ohledu na to, kde jsme se nacházeli. Hrozilo nebezpečí aquaplaningu. Dostat se do třetí části a kvalifikovat se na druhém a čtvrtém místě je skvělý výsledek týmu," pochvaloval si. Upozornil, že Webber v závěru ztratil několik desetin sekundy díky vzrůstajícímu množství dešťových kapek, ale i tak zajel skvělé kolo stejně jako Vettel.

Další článek: Karbonové sluneční brýle Red Bull podepsané Vettelem mají svého vítěze