Webber už nepočítá Mercedes mezi největší soupeře

Jezdec Red Bullu Racing Mark Webber vyřadil ze skupiny týmů bojující o titul Mercedes GP. Skupinu nejsilnějších teď podle něj tvoří tři stáje.

"Podle mě jsou velmi silné Ferrari a McLaren, to už jsou (spolu s Red Bullem) tři týmy," řekl. "Mercedes je OK, ale v současnosti jsou rychlostně nejkonzistentnější Ferrari, McLaren a Red Bull."

Mistrovský tým Rosse Brawna se ale nevzdává, podle německého Auto Motor und Sport připravuje na španělskou Grand Prix tak významně přepracovaný vůz, že snese označení specifikace B.

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner lituje technický problémů, které tým potkaly v úvodních závodech sezóny. "Je to frustrující, měli jsme vyhrát první dva závody," řekl. "Ferrari, McLaren a Mercedes jsou silní, takže si nemůžeme být ničím jistí. Snažíme se z vozu dostat maximum. Jezdci jsou ve skvělé formě a my se budeme maximálně snažit, abychom zopakovali formu, kterou jsme předvedli v Malajsii."

Díky potížím ostatních týmů ale Red Bull na své konkurenty moc neztratil. Mark Webber ocenil, jak se tým vyrovnal s problémy z úvodu sezóny. "Práci, kterou odvedl, aby se dal dohromady po těch těžkých víkendech, si zaslouží uznání," uvedl.

"Duch a chemie týmu jsou u Red Bullu úžasné, všichni společně pracují neuvěřitelně tvrdě. Bojujeme s týmy velkých automobilek, ale náš tým je unikátní. Doposud neměl šampionát zrovna hladký průběh, ale vrátit se takhle zpět je dobrý výkon."

Další článek: V Šanghaji si musíme dávat pozor na maximální rychlost McLarenu, varuje Massa

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.