Webber: U Red Bullu jsem zůstal i kvůli Neweymu, je naším vůdcem

Mark Webber přiznal, že přítomnost Adriana Neweyho u Red Bullu je pro všechny uklidňující a motivující. Šéfdesignér udává týmu směr.
Webber: U Red Bullu jsem zůstal i kvůli Neweymu, je naším vůdcem

Než Webber prodloužil s Red Bullem na rok 2013, jednal i s Ferrari. Rozhodl se setrvat na místě, a to mimo jiné proto, aby mohl řídit vůz Adriana Neweyho.

Neweyho vozy vyhrály poslední dva šampionáty a jsou velmi blízko k třetímu triumfu v řadě. Britský šéfdesignér je ústřední postavou celé stáje, možná je už jediným člověkem ve formuli 1, který může učinit tým vítězným.

"Když přijedu do továrny, je vždy dobrým znamením, když je tam jeho (Neweyho) auto. Jsem spokojený," uvedl Webber. "Vždy má nové nápady. Kdykoliv je Adrian přítomen, všechny to povzbudí, inženýry i mechaniky. Je vůdcem našeho týmu. Byl velkým faktorem v mém setrvání."

Neweyho vozy u Williamsu, McLarenu a Red Bullu vyhrály osm šampionátů konstruktérů. O jeho služby usilovalo už i Ferrari, ale Newey se nechtěl stěhovat z Británie.

Diskuze (132) Další článek: Kdo by mohl nahradit Hülkenberga u Force Indie
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30