Webber: Tak vyrovnané jezdce Red Bull ještě nikdy neměl

Australan má poprvé v kariéře tak rychlého týmového kolegu.
Ačkoli se v úvodu sezóny mohlo zdát, že jedničkou týmu Red Bull Racing bude Sebastian Vettel, Mark Webber dal o sobě vědět v posledních třech závodech a týmového kolegu porazil. Australan si tyto souboje užívá a říká, že je to novinka pro něj i pro tým.

"Je to poprvé, co mám někoho tak rychlého za týmového kolegu. Vždy jsem říkal, že o tom to celé je, na této úrovni se chcete srovnávat s těmi nejlepšími. Pro tým Red Bull je to neznámá věc, mít dva rovnocenné jezdce, kteří spolu bojují," uvedl Webber pro BBC.

Jezdce Red Bullu Racing dělí v tabulce šampionátu jezdců jen 1,5 bodu, ale Webber dodává, že se necítí pod větším tlakem, než když bojoval o desátá nebo dvanáctá místa. V závislosti na závodním víkendu se vždy daří jednomu z nich o něco více.

"A tak to bude po zbytek sezóny. Budou tu víkendy, kdy se bude více dařit mně a víkendy, kdy to lépe půjde jemu. Ale nejdůležitější je, abychom z vozu dostávali maximum," pokračoval Webber.

Vyrovnanost obou jezdců pro Red Bull Racing znamená, že se nemůže soustředit jen na jednoho z nich.

"Je trochu brzy na to, abyste vše vsadili na jednoho pilota. Mohli vše vsadit na Sebastiana, ale on boural v Monaku, takže je stále třeba dát oběma vozům příležitost pro nejlepší výsledek. Co se týče šampionátu, je třeba nechat jezdce dělat svou práci. V Turecku nás tým nechal si s tím poradit, což je dobře."

"Kdyby měl Sebastian náskok 25 bodů, byla by to jiná situace, ale on ho nemá. Oba se stále snažíme dohnat Jensona Buttona, ale je to velmi těžké," dodal Webber.
Další článek: FIA se pozastavila nad výzvou Asociace evropských automobilek

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.