Webber si vítězstvím v Monaku řekl o prodloužení smlouvy

Mark Webber řeší svoji budoucnost ve formuli 1 z roku na roku a po Monaku drží v rukou dobré karty. Šéf Red Bullu Racing by si ho chtěl ponechat.
Webber si vítězstvím v Monaku řekl o prodloužení smlouvy

Před letošní sezónou naznačovalo vedení Red Bullu, že Webbera zřejmě čeká v Milton Keynes poslední sezóna, i když otázka následovnictví není vyřešena a je málo pravděpodobné, že by si někdo z dvojice Ricciardo - Vergne získal tak rychle tak velkou důvěru.

Jenomže Webber letos zatím jezdí lépe než loni a týmovému kolegovi Vettelovi je vyrovnaným soupeřem. A to doslova, protože oba mají shodný počet bodů. Navíc Australan přivezl Red Bullu prestižní výhru v Monaku, čímž u týmu získal další plusové body.

"Mark měl dnes skvělý den, jezdí velmi dobře, je ve skvělé formě," chválil šéf týmu Christian Horner po závodě. "V takových chvílích je vidět, že je ve vrcholové formě. S Markem máme velmi otevřený a přímočarý vztah a dnešek na tom určitě nic nezmění, je to tak několik let."

Webber má s Red Bullem vždy jednoletou smlouvu, kterou kolem poloviny sezóny prodlužuje. Horner naznačil, že by se tak mohlo stát i letos.

"Proč by chtěl odcházet? V týmu se cítí dobře. Tým zná Marka velmi dobře, Mark zná tým velmi dobře. Máme za sebou teprve šest závodů, hodně samozřejmě bude záležet na jeho touze a motivaci jít dál, ale v tuto chvíli se zdají být jednoznačné. Odvádí skvělou práci, jsme s ním opravdu spokojení."

Další článek: Po zpackaném víkendu v Monaku si Maldonado stále velmi věří

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.