Webber se zastal Vettela: Italští fanoušci se nechovali korektně

Navzdory ne vždy ideálnímu vztahu se Sebastianem Vettelem se Mark Webber rozhodl svého týmového kolegu v Monze podpořit, když se s kritikou obrátil na italské fanoušky.
Webber se zastal Vettela: Italští fanoušci se nechovali korektně

Vettel se po svém vítězství znovu dočkal pískotu a bučení, adresovali mu ho fanoušci v Monze. Na rozdíl od Silverstonu mu to ale nevadilo a považoval to za důsledek porážky Ferrari na domácí půdě.

Webber byl kritičtější. "Jsem velmi rád, že jsem se dostal na pódium v Monze, jedno z nejznámějších na světě, spolu s Monte Carlem a dalšími ikonickými závody," řekl Australan.

"Byl to brilantní zážitek. Sebastian vyhrál závod a atmosféra nebyla úplně korektní. Ale co, je to jejich rozhodnutí."

Šéf Red Bullu Christian Horner byl smířlivější. "Kdokoliv závodí s Ferrari a porazí Ferrari v Monze v Itálii, nikdy nebude oslavován," poznamenal. "Bylo nevyhnutelné, že se Sebovi nedostane velké podpory za porážku Fernanda před tifosi, kteří se přišli podívat na svůj vůz a tým."

"Nemyslím, že by to někoho z nás překvapilo. Když už, tak to zvyšuje motivaci Sebastiana, aby se dál zlepšoval."

Další článek: Massa stále doufá v setrvání u Ferrari, podle všeho ale marně

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.