Webber se soustředí na sebe, Vettel o šampionátu nepřemýšlel

Piloti Red Bullu se do Velké ceny Brazílie kvalifikovali do druhé řady. Webber obsadil třetí místo a chce se soustředit na sebe, Vettel je čtvrtý a zatím přemýšlel spíše o dnešní ztrátě než o velkých šancích na titul.
Webber se soustředí na sebe, Vettel o šampionátu nepřemýšlel

Jezdci Red Bullu se v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie na okruhu Interlagos museli spokojit s druhou řadou. Mark Webber sice v závěru kvalifikace vedl, ale nakonec obsadil třetí místo za oběma mclareny, Sebastian Vettel, který má šanci získat zítra třetí titul mistra světa v řadě, byl čtvrtý.

Webber porazil v kvalifikaci Vettela a chce se soustředit na svůj závod. "Myslím, že se zítra budeme soustředit na sebe, chci odjet co nejhladší závod. Víme, že tu teď bývá dost ošidné počasí. Budu se soustředit jen na svůj kokpit," uvedl Australan. "Víme, že tu mohou být přeháňky. Malá sprcha se může objevit kdekoliv a překvapit vás. Možná využijeme všechny tři typy pneumatik - mokré, suché i přechodné. Zítra musíme mít oči otevřené. Ať už se stane cokoliv, bude to pěkná závěrečná velká cena a těším se na dobrý výsledek."

Přestože Vettel porazil svého soupeře v boji o titul mistra světa Fernanda Alonsa o čtyři příčky, o situaci v šampionátu příliš nepřemýšlel. "Vím, že jsem dnes mohl být trochu lepší. Chci se podívat na data a zjistit, kde jsem nebyl dostatečně rychlý," přiznal Němec, který byl sice nejrychlejší ve druhé části kvalifikace, ale v té třetí udělal při prvním měřeném kole chybu, když byl ve čtvrté zatáčce příliš široký. "Druhá část byla pro nás docela dobrá, třetí nebyla perfektní na sto procent. Při druhém výjezdu ve třetí části jsem byl docela spokojen, ale nebyl jsem dost rychlý."

Dvojnásobný mistr světa věří, že se bude v závodě pohybovat vepředu. "Pochopitelně, Mark byl trochu rychlejší, ale myslím, že jsme v dobré formě a jsme po celý víkend konkurenceschopní," nepochybuje. Za sebou má Alonsova týmového kolegu Felipeho Massu, ale případných taktických manévrů Ferrari se neobává. "Vždycky jsou kolem vás nějaká auta. Byla by nuda, kdybych byl na roštu sám. Myslím, že to je celkem normální. Na autech máme zpětná zrcátka, ale snažíme se je moc nepoužívat."

Šéf týmu Christian Horner pochválil Webberovo závěrečné kolo, které jen těsně nestačilo na pole position, a dodal, že po dešti, který nastal před kvalifikací, je slušné mít oba vozy ve druhé řadě. Upozornil, že i kdyby mělo pršet i zítra, cílem zůstává získat co nejvíce bodů. V dobrý výsledek doufá i Cyril Dumont, inženýr z Renaultu.

Další článek: Osmé místo? Nic překvapivého, tvrdí Alonso

Témata článku: , , ,