Webber se neobává, že by změny regulí ovlivnily výsledky Red Bullu

Mark Webber po prvním dnu testů nemá strach, že by se změny v technických regulích v oblasti výfuků podepsaly na výsledcích Red Bullu.
Webber se neobává, že by změny regulí ovlivnily výsledky Red Bullu

Přestože Red Bull možná nejvíce doplatil na změny technických regulí v oblasti výfuků, jeho jezdec Mark Webber nemá pocit, že by tato skutečnost měla ovlivnit výsledky týmu. Po prvním dnu testů cítí, že tým techniků v čele s Adrian Neweyem našel adekvátní řešení.

"Jsme opravdu silný tým, máme spoustu dobrých lidí a od roku 2009, kdy jsme se stali konkurenceschopnými, se pravidelně dokážeme adaptovat (na nové předpisy)," řekl Australan pro Autosport. Po dovolené v rodné vlasti se jezdec cítí znovu svěží. Co se týče pocitů z vozu, auto se podle jeho slov chová jinak při brzdění.

"Ve voze se cítím dobře. Chová se podle očekávání, což je vždy příjemné. Nejsou tu žádná nepříjemná překvapení," pochvaluje si vítěz posledního závodu sezony 2011, i když ví, že do začátku nového ročníku je ještě daleko a všechny čeká dost práce.

Včerejší Webberův pozdní výjezd do prvního dne testů vysvětlil šéf týmu Christian Horner čekáním na část zadního křídla. Letadlo, které ji vezlo, bylo totiž kvůli mlze odkloněno do Sevilly. Výsledky testů Horner komentovat nechtěl. "Snažíme se ignorovat časy našich soupeřů a soustředit se na náš vlastní program," vysvětlil.

Diskuze (5) Další článek: Barrichello zřejmě příští týden potvrdí svůj přesun do IndyCar
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00