Webber se konkurence ze strany Ricciarda neobává

Daniel Ricciardo, dvaadvacetiletý australský pilot Toro Rosso, je asi největším kandidátem na post u Red Bullu v příštích sezonách. Mark Webber se ale konkurence z jeho strany neobává.
Webber se konkurence ze strany Ricciarda neobává

Pětatřicetiletý Australan musí v posledních několika letech čelit kvantu otázek o svém vztahu k týmovému kolegovi, dvojnásobnému mistru světa Sebastianu Vettelovi. Teď se na seznam přidávají i otázky týkající se jezdcova strachu z krajana Daniela Ricciarda.

"O tomhle nemůže být vůbec řeč," uvedl Webber pro australské noviny The Sunday Age. "Víte, že na závodní dráze jsem už dostatečně dlouho na to, abych věděl, že nic není věčné. Konec konců pokud bychom měli věřit tisku, tak jsem měl být před čtyřmi lety nahrazen Kimim (Räikkönenem)."

Pilot Red Bullu se rovněž domnívá, že příchod dalšího Australana do formule 1 rozhodně přivede k této soutěži i nové australské fanoušky. Zároveň však varuje, že se tím neotevírají dveře do královny motorsportu dalším krajanům.

"Myslím, že co by se mohlo stát, a co se také stane, je to, že když máte Australany, kteří vyhrávají, a pokud navíc Daniel bude mít úspěšnou kariéru, jakože nepochybuji o tom, že ano, bude to v lidech podněcovat více zájmu," složitě vysvětluje jezdec.

"Tím se však nic nestane snazším. Myslím, že stále budete muset hodně makat (abyste se do F1 dostali)."

Ricciardo se k celému šumu ohledně svého pomyslného nepřátelství s Webberem staví následovně: "Domnívám se, že on má v současné době stále svou kariéru a spoustu věcí, o které se musí starat. Budu se snažit moc se mu neplést do cesty. Jak víte, momentálně jsme spolu na stejné cestě, a to, že se mnou možná nechce moc mluvit, je naprosto pochopitelné."

Další článek: Sportovní medicína: Tělo pilota formule 1

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10