Webber: Schumacher měl horší úlety než Vettel

Marku Webberovi sice vadí některé činy Sebastiana Vettela, ale už viděl horší, a proto nevylučuje, že se s týmovým kolegou jednou udobří.
Webber: Schumacher měl horší úlety než Vettel

Jedním z hlavních rysů Webberovy kariéry u Red Bullu bylo jeho soupeření se Sebastianem Vettelem. Vyústilo v několik kontaktů na trati a výměny názorů, naposledy letos v Malajsii, když Němec předjel Australana v rozporu s příkazem týmu.

Webber se domnívá, že Vettel sice není svatý, ale ani ho nepovažuje za zločince. "Jsou tu úlety a úlety. Viděl jsem také Michaelovy (Schumacher) úlety, a ty Sebovy tak špatné nejsou," řekl pro Telegraph.

Schumacher se během své kariéry dopustil několika vážných prohřešků, za ten nejhorší byl v roce 1997 dokonce vyloučen z šampionátu, když úmyslně naboural do Jacquesa Villeneuva. Z těch novějších vzpomeňme třeba parkování v Rascasse nebo vytlačování Rubense Barrichella na cílové rovince Hungaroringu.

Webber se proto domnívá, že jednoho dne možná dokáže s Vettelem zakopat válečnou sekeru. "Myslím, že časem bude společná sklenička červeného vína pro nás asi OK. Ale teď je to těžké."

Australský pilot na druhé straně uznává, že Red Bull neměl ve zvládání napětí mezi týmovými kolegy snadnou úlohu.

"Zvládnout celý ten scénář nebylo pro tým moc snadné. V roce 2010 jsme byli v neznámých vodách. 'Do pr..., jedeme si pro náš první titul. Do ha..., jak to uděláme? Necháme je oba o něj bojovat? Ó né, možná ne...'"

"Podívejte, zažili jsme velké vrcholy a několikrát jsme byli hodně dole. Takže ano, ten vztah byl napjatý. Ale nakonec si pořád myslím, i když asi nejsem nestranný, že jsem udělal, co jsem mohl. Nevím, co jsem mohl udělat zásadně jinak. Dal jsem tomu vše, co jsem měl."

Teď Webber ve formuli 1 končí. Svoji rodinu měl už v Austinu a do Interlagosu neplánuje žádnou velkou rozlučku. Míří do Le Mans.

"Lidé o tom hovoří, jako bych šel do důchodu. Víte, Le Mans není domov důchodců. Ale jo, těším se, že budu mít víc času pro sebe. Asi navštívím dva nebo tři závody formule 1."

"Budu mít svoji helikoptéru, budu pomáhat mladíkům, jako je Mitch (Evans), mé charitativní akci v Tasmánii, budu trávit víc času se svými psy. Bude to skvělé."

Další článek: Renault se s osmiválci loučí statistikami, vyhrál 40 procent závodů