Webber: Red Bull bude letos dominovat, Max to může zabalit tři závody před koncem | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Webber: Red Bull bude letos dominovat, Max to může zabalit tři závody před koncem

Bývalý pilot formule 1 Mark Webber si myslí, že Red Bull bude se svým monopostem RB18 dominovat také zbytku letošního ročníku formule 1.

Red Bull, ve kterém Webber strávil nejúspěšnější část své kariéry, vyhrál sedm z úvodních devíti letošních závodů. Díky šesti vítězstvím si loňský mistr světa Max Verstappen vybudoval už 36bodový náskok na svého týmového kolegu Sergia Péreze v průběžném pořadí.

Přesto má Red Bull soupeře ve Ferrari a Charlesovi Leclercovi, kteří se snaží s Verstappenem bojovat. Monopost F1-75 je přitom považován za nejlepší z pohledu rychlosti na jedno kolo.

Webber nicméně věří, že Red Bull bude pokračovat v dominancí letošní sezóny takovým způsobem, že se jeho pilot bude moci radovat z titulu už několik závodů před koncem sezóny.

„Red Bull bude i nadále dominovat tomuto šampionátu,“ řekl Webber pro The Guardian.

„Mají vůz, který je velmi dobrý ve všech úrovních přítlaku a na všech směsích pneumatik. Je to jako tenista na všech površích nebo golfista na všech jamkách. Red Bull umí všechno. Red Bull má v tuto chvíli odpověď na všechno, Max by to mohl zabalit tři závody před koncem.“

Ačkoliv Webber uznává kvality druhého jezdce Red Bullu Péreze, nemyslí si, že Mexičan dokáže s Verstappenem držet krok po celou sezónu.

„Sergia mám hodně rád, v průběhu sezóny ale Max zkrátka najde způsob, jak začít sbírat větší množství bodů.

„V Ázerbájdžánu Max všem ujel, bylo to velmi jasné vítězství. V Kanadě pak pršelo, bylo sucho, zima, zrádné podmínky a Max byl celý víkend fenomenální.“

Doporučujeme

Články odjinud