Webber před Japonskem: Síla je teď na straně Ferrari

Vítězství v posledních dvou závodech dodalo Ferrari sebevědomí a Scuderia je teď jako rozjetý vlak. Mark Webber přesto předpovídá, že Red Bull bude v Suzuce velmi konkurenceschopný.
Webber před Japonskem: Síla je teď na straně Ferrari

"Věřím, že se nám v Japonsku může dařit, týmu se tam minulý rok dařilo," uvedl Australan. "Síla je před tímto závodem na straně Ferrari, protože získali dvě vítězství a vrátili se do boje, ale bodově je to stále velmi otevřené."

"Je příjemné, že máme menší náskok. Není moc velký, ale je lepší ho mít. Suzuka je trať, kterou všichni jezdci milují a já se na ni těším. Myslím, že budeme velmi konkurenceschopní. Musíme tam dostat maximum z toho, co máme."

Trať v Suzuce bude Red Bullu vyhovovat i podle Sebastiana Vettela, tým z Milton Keynes si proto může věřit. "Loni to tam bylo velmi dobré a myslím, že bychom dobrý výsledek měli získat znovu," řekl. "Ferrari v posledních závodech pokročilo, takže bude silné, ale nezapomínejte na McLaren. O titul pořád bojuje hodně jezdců a jsou si velmi blízko, je to vyrovnané a stát se může cokoliv. Musíme odvést své maximum, pak uvidíme."

Další článek: Soustředit se na Alonsa bylo správné, říká prezident Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.