Webber považuje za větší hrozbu Lotus než Mercedes

Nedostatečná konzistence ve výkonnosti činí podle Marka Webbera z Mercedesu méně nebezpečného soupeře, než je Lotus.
Webber považuje za větší hrozbu Lotus než Mercedes

Mercedes je v současnosti nejbližším pronásledovatelem Red Bullu v poháru konstruktérů, ale Webber si víc všímá enstonské konkurence.

"Ferrari, Lotus, ve srovnání s Mercedesem... Myslím, že lotus je nejstabilnější auto napříč tratěmi," řekl. "Samozřejmě jsou velmi dobří, ale sem tam ztrácejí."

"Jsou velmi silní a dlouhodobě skutečnou hrozbou, Ferrari a Mercedes mají trochu výkyvy. Myslím, že Red Bull a Lotus jsou v současnosti trochu konzistentnější."

Na tomto názoru nemění ani nic poslední vítězství Mercedesu v Maďarsku. "Budapešť, Lewis je v Budapešti mimořádný, dle mého názoru tam na něj nikdo nemá. Zatímco na některých jiných tratích tak silný není, ale v Budapešti je velmi silný."

"Dokázal to i ve špatném mclarenu, takže když vyhrál v mclarenu, byl velmi, velmi silný. Je tam rychlý a znovu to dokázal u Mercedesu, bylo to pro něj dobré vítězství."

Další článek: Lotus se chystá prodloužit rozvor svého monopostu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.