Webber: Pokud to nevyjde teď, zkusím to znovu příští rok

Mark Webber, přiznal, že čas do konce kariéry se významně zkracuje, ale v případě, že by letos v šampionátu neuspěl, mohl by mít šanci ještě příští rok.
Webber: Pokud to nevyjde teď, zkusím to znovu příští rok

"V nejlepší pozici je Fernando, ale těším se na to," řekl Australan. "Pokud se to nepodaří, budu zklamaný, ale i tak byl letošní rok velmi pozitivní."

Webberovi je 34 let, takže příležitostí uspět bude mít méně než jeho letošní soupeři Fernando Alonso, Sebastian Vettel a Lewis Hamilton. "Příští rok tu pořád budu, ale samozřejmě, čím déle jezdíte, tím se vaše šance zmenšují, protože tu nebudete navždy, to chápu," uvedl. "Tito kluci budou mít samozřejmě víc příležitostí."

"Dá se na to pohlížet tak, že jsem na začátku kariéry neměl vítězné auto, což je případ mnoha jezdců, kteří přijdou do formule 1. Teď ho mám, závěr kariéry mám velmi úspěšný a v neděli to samozřejmě chci dokázat, ale pokud se to nepodaří, určitě se o to pokusím příští rok."

Webber už teď může hodnotit letošní sezónu jako nejlepší v dosavadní kariéře. "Vyhrál jsem několik závodů a získal několik druhých míst," připomněl. "Ta samozřejmě nejsou tak sladká jako vítězství, ale v některých případech jsem svedl dobrý souboj se Sebastianem, a to mi přineslo uspokojení. Takže několik pódií, tým vyhrál pohár konstruktérů... Pokud dokážeme v neděli položit třešničku na dort, bude to skvělé, ale pro mě a tým to byl naprosto neuvěřitelný rok."

Další článek: Vettel potvrdil, že poslední závod pojede týmově

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00