Webber: Pokud se bude rozhodovat až v Brazílii, vliv může mít počasí

Mark Webber předpokládá, že se v USA promítne běžné rozložení sil ve startovním poli, zatímco Brazílie může být velmi nevyzpytatelná, což by mohlo zamíchat bojem o titul.
Webber: Pokud se bude rozhodovat až v Brazílii, vliv může mít počasí

Webberův týmový kolega Sebastian Vettel může šampionát jezdců uzavřít už v USA, pokud získá alespoň o 15 bodů víc než Fernando Alonso. Australan naznačil, že je to v jeho zájmu, pokud si chce udržet situaci pod kontrolou.

"V Austinu to evidentně bude důležitý víkend, protože Brazílie může předhodit nějaké ty ´srandičky´," uvedl Webber pro The Age. "Může tam hodně pršet, takže je to trochu nervóznější okruh."

"Neříkám, že nemůže pršet v Austinu, ale Brazílie může být v počasí neuvěřitelně nekonzistentní, takže to by pak mohlo sehrát roli."

Boj o titul ale podle Webbera nemusí být takovým vyvrcholením sezóny, v jaké všichni doufají. "Ani se nemusejí potkat na trati," řekl o Vettelovi a Alonsovi. "Tak to občas dopadne. Je to jako pohárové finále ve fotbale nebo ragby, občas to nenaplní očekávání."

Australan ho v každém případě bude pozorně sledovat a možná ho i ovlivní. "Doufejme, že budu mít dobré místo. Budu tam vpředu. Byl jsem tam už v několika posledních závodech. Abú Zabí bylo trochu jako vtip, ale v ostatních posledních závodech jsem byl vpředu."

"Těším se, že sezónu zakončím několika opravdu dobrými výsledky. A pokud se mi podaří zhlédnout rozuzlení zblízka, tak budu sledovat, jak to dopadne. Pokud to bude v mých zrcátkách, tím lépe, pokud přede mnou, uvidíme."

Diskuze (35) Další článek: GP USA 2012
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30