Webber pojede v Bahrajnu svoji 200. Grand Prix

Od debutu Marka Webbera ve formuli 1 uplynulo již 11 let, během nichž se zúčastnil 199 Grand Prix. Tento víkend ho čeká milník.
Webber pojede v Bahrajnu svoji 200. Grand Prix

Svůj první závod formule 1 odjel Webber na domácí půdě v roce 2002 v barvách týmu Minardi. S tehdy nejhorším vozem překvapil, protože cíl viděl jako pátý, což znamenalo body.

Hned v následujícím roce přestoupil k Jaguaru, který po dvou letech vystřídal za Williams, s nímž získal své první umístění na stupních vítězů. To druhé přišlo v roce 2007 po návratu do Milton Keynes, kde vydržel až do dnešního dne a navýšil svůj počet startů na 199.

"Ano, lidi, opravdu se těším na příští Grand Prix, bude to můj 200. start," řekl. "Bože, utíká to rychle, jsem nabuzený pro zbytek roku."

V doposud 199 odjetých závodech Webber získal 9 vítězství, 35 pódií, 11 pole position a 14 nejrychlejších kol. Jeho bodové konto čítá 874,5 bodu. Na titul nikdy nedosáhl.

Rekordmanem v počtu absolvovaných Grand Prix je s číslem 322 Rubens Barrichello, ve startovním poli je v tomto ohledu nejzkušenější Jenson Buton s 232 starty.

Další článek: Mercedes si v Bahrajnu ověří, jestli si jeho vůz rozumí s většinou tratí