Webber podává nerovnoměrné výkony a snadno se chytí negativní spirály

Mark Webber si vysloužil od poradce Red Bullu Helmuta Marka nelichotivé vysvědčení. Jeho výkony stagnují a mají tendenci snadno upadat.
Webber podává nerovnoměrné výkony a snadno se chytí negativní spirály

Zatímco Sebastian Vettel vyhrál poslední tři šampionáty, Webber získal ve stejném voze za stejné období dvě třetí a jedno šesté místo.

"Přijde mi, že Webber má v průměru dva závody za rok, ve kterých je neporazitelný, ale tu formu si celý rok neudrží," hodnotil Marko v Red Bulletinu. "A jakmile jeho vyhlídky v šampionátu začnou vypadat dobře, začne mít trochu problémy s tlakem, pod kterým se ocitl."

"Ve srovnání se Sebovou rostoucí formou se mi zdá, že Markova forma stagnuje. A když pak přijde nějaký technický problém například s alternátorem, relativně snadno spadne do negativní spirály. Dopady to má na každého jezdce, protože napětí by se dalo krájet."

Marko své dojmy ilustroval na roce 2010, v němž Webber dlouho šampionát vedl a do posledního závodu šel s největší šancí na zisk titulu, ale nakonec ji nevyužil.

"Webber měl v posledním závodě větší šanci než Vettel a své zklamání si asi přenesl do sezóny 2011, což se dá pochopit. Podle mě je také důležité, že dlouhou část kariéry Mark nebyl v top týmu, ale byl považován za špičkového jezdce, jen kdyby se mohl dostat do správného týmu."

"Pak ho do potenciálně vítězného vozu posadil Red Bull a najednou přišel ten mladý kluk a Markovi vyfoukl kořist pod nosem. To není z psychologického hlediska jednoduché, samozřejmě, to by podlomilo sebedůvěru kohokoliv. Je to víc než pochopitelné."

Diskuze (44) Další článek: Maldonado chce být agresivní i v budoucnu
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00