Webber počítá v bojích na špičce v Sepangu i s Lotusem

Souboje na předních pozicích by měly být v Malajsii ještě zajímavější než v Austrálii, protože by se jich mělo zúčastnit víc týmů.
Webber počítá v bojích na špičce v Sepangu i s Lotusem

Stupně vítězů obsadily v Melbourne týmy McLaren a Red Bull, a i když byla konkurence velká, nebyla kvůli výpadkům a zaváháním kompletní. Mark Webber upozornil, že bude třeba si tento víkend dávat pozor zejména na stáj z Enstonu.

"Malajsie je aerodynamicky náročný okruh a dobře v této oblasti vypadá Lotus," uvedl pro BBC. "Takže očekávám, že v Sepangu budou bojovat na špičce také Kimi Räikkönen a Romain Grosjean. Myslím, že to bude poutavá Grand Prix a opravdu se na ni těším."

Sepang by také měl svědčit Mercedesu, protože W03 vyniká v maximální rychlostí nejen díky svému F-průduchu. "Sepang se od Albert Parku hodně liší, je náročný na pneumatiky," připomněl Webber. "Vůbec není zřejmé, jak se týmy vyrovnají s tou velkou vlhkostí a vedrem. Navíc se tam dá mnohem víc předjíždět. V Melbourne to bylo dost obtížné, ale Malajsie taková není. Pokud máte rychlostní výhodu, dá se postupovat vpřed."

Vzhledem ke zmíněným vlastnostem tratě Red Bull doufá, že se mu bude v druhém závodě dařit lépe než v tom prvním. RB8 nevykazuje žádné zásadní slabiny a Webber se cítí ve formě. "Já jsem byl spokojený s tím, jak to minulý víkend dopadlo. V autě jsem se celý víkend cítil dobře, podařilo se mi kvalifikovat se před Sebem a v závodě jsme měli dobrou rychlost," dodal.

Další článek: GP Austrálie: Co v tiskových materiálech nebylo

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10